FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΑΣ Άμφισσας-Κένταυρος Λιβαδειάς 48-58

Μια ακόμα νίκη, που τον διατήρησε στην κορυφή της βαθμολογίας πέτυχε ο Κένταυρος Λιβαδειάς, αυτή τη φορά εκτός έδρας επί του ΓΑΣ Άμφισσας, με 48-58.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ από νωρίς, εξασφαλίζοντας διαφορά 8 πόντων στο ημίχρονο (23-31).

Ο ΓΑΣ Άμφισσας όμως, με πολύ καλή απόδοση στη γ’ περίοδο και με κορυφαίο τον Λιαράκη που σημείωσε 28 πόντους, μείωσε στο 30′ σε 40-42.

Στο τελευταίο 10λεπτο ο Κένταυρος με πρωταγωνιστή τον Τασούλα, που πέτυχε 11 πόντους σε αυτό το διάστημα και συνολικά 25, ανέκτησε και πάλι προβάδισμα ασφαλείας στο σκορ, φτάνοντας τελικά στη νίκη με 48-58, την οποία ”έκαναν δώρο” οι παίκτες της παιδικής ομάδας στον προπονητή τους Βασίλη Ροζάνα, που σήμερα είχε τα γενέθλια του!

Διαιτητές: Γερονικολός-Χριστοδούλου Σπ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-15, 23-31, 40-42, 48-58.

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Παπαθεοχάρης): Βελέντζας, Βαρκούτας, Κωνσταντίνου 5, Λιαράκης 28, Κοκολόγος 1, Κοντογεώργος, Καραπλής, Παναγιωτόπουλος 2, Μελετίου, Μαμαρέλης 10, Δελμούζος 2, Κατσίμπρας.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ροζάνας-Παππάς): Σταμούλης 9, Μιχαλόπουλος, Κούτρας, Ψιλόπουλος 7 (1), Μπεζενές 6, Φίκας 2, Παλιγγίνης, Παππάς 9 (1), Κόλλιας, Βαρέλας, Τασούλας 25 (2), Λαζινός.