ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: Κένταυρος Λιβαδειάς-Απόλλων Λιβαδειάς 58-54

Ο Κένταυρος ήταν ο νικητής στο τοπικό ντέρμπι της Λιβαδειάς για την κατηγορία παίδων, κερδίζοντας τον Απόλλωνα με 58-54, σε ένα αγώνα που ολοκληρώθηκε αργά το βράδυ του Σαββάτου, καθώς άργησε να ξεκινήσει λόγω της παράτασης σε αγώνα που προηγήθηκε!

Η ομάδα του Ροζάνα με τη νίκη της, έφτασε στο 6-1 και βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, ενώ μαζί με τον Γ.Σ. Ιτέας (5-1), είναι τις δύο ομάδες που  βρίσκονται ένα βήμα από την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης!

Οι τυπικά γηπεδούχοι, πήραν το προβάδισμα από νωρίς (21-12 στο 10′ και 33-18 στο ημίχρονο), με τον Απόλλωνα να προσπαθεί να επιστρέψει στη διεκδίκηση της νίκης στα τελευταία λεπτά, αλλά τον Κένταυρο να κρατάει το προβάδισμα στο σκορ, φτάνοντας στο τελικό 58-54, σε ένα πολύ καλό ματς που έγινε παρουσία αρκετού κόσμου!

Ο Τασούλας με 26 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των νικητών ενώ από τον Απόλλωνα ο Αλιάϊ με 17 πόντους.

Διαιτητές: Τσόκανος-Βιορές.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-12, 33-18, 49-37, 58-54.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ροζάνας-Παππάς): Βαρελάς, Μιχαλόπουλος 1, Κούτρας 8, Ψιλόπουλος 8 (2), Μπεζεντές 4, Φύκας 4, Ματθαίου, Παππάς 5 (1), Κόλλιας, Σταμούλης 2, Τασούλας 26 (2), Λαζινός.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Βέλλιος-Ντάλλης): Κρίκος, Αλλιάϊ 17 (2), Γέρος 12, Τσαντζούρης, Κεράστας, Τσούρας 3, Πλιάκας 4, Παντίσκας 13 (1), Παναγιωτίδης, Σαρίδης, Γιαννούλης, Πιπινής 5.