FEATURED Β' ΕΘΝΙΚΗ Γ ΕΘΝΙΚΗ

LIVE SCORE: Β’ & Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

LIVE SCORE

Β’ ΕΘΝΙΚΗ

Ερμής Σχηματαρίου-Έσπερος Λαμίας 2-4 (1΄), 6-4 (2΄), 6-6 (4΄), 7-6 (6΄), 9-6 (6΄), 11-6 (7΄), 14-10 (8΄), 19-13 (9΄), 21-13 (9΄), 23-15 (9΄), 23-16 (10΄), 26-16 (12΄), 29-19 (13΄), 33-22 (14΄), 36-22 (15′), 39-22 (16΄), 39-22 (17΄), 39-23 (17΄), 40-23 (17΄), 41-26 (18΄), 44-26 (18΄), 45-28 (19΄), 47-28 (20΄), 50-28 (21΄), 55-34 (22΄), 55-37 (23΄), 58-42 (26΄), 59-44 (27΄), 60-47 (28′), 62-47 (29′),  62-49 (30′), 66-49 (31΄), 68-51 (32΄), 71-54 (33΄), 73-57 (34΄), 73-61 (35΄), 75-61 (35΄), 77-61 (36΄), 81-61 (37΄), 83-61 (38΄), 88-66 ΤΕΛΙΚΟ

Τιτάνες Παλαμά-Ίκαροι Τρικάλων 21-15 (10΄), 42-39 (20΄), 59-63 (30΄), 81-91 ΤΕΛΙΚΟ

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αίολος Τρικάλων 17-36 (20΄), 30-49 (30΄), 43-62 ΤΕΛΙΚΟ

Ιωάννινα ΣΚ-Ολυμπιακός Β. 19-17 (10΄), 37-39 (20΄), 54-56 (30΄), 88-76 ΤΕΛΙΚΟ

Νίκη Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών 22-17 (10΄), 43-23 (20΄), 60-34 (30΄), 76-53 ΤΕΛΙΚΟ

Δόξα Λευκάδας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 25-12 (10΄), 40-22 (20΄), 64-40 (30΄), 76-59 ΤΕΛΙΚΟ

 

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (4ος ΟΜΙΛΟΣ)

Αναγέννηση Λαμίας-Σπάρτακος Ιωαννίνων 8-11 (5΄), 12-25 (10΄), 19-35 (15΄), 22-51 (20΄), 31-59 (25′), 41-73 (30΄), 48-83 (35΄), 59-96 ΤΕΛΙΚΟ

Καναλάκι Αχέρων-Αγριά 28-30 (20΄), 42-47 (30′),

Αμπελώνας-Σοφάδες 35-36 (20΄), 48-55 (30΄) 75-71 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τρίκαλα-Αγρίνιο 24-15 (10΄), 45-23 (20΄),66-34 (30΄) 87-55 ΤΕΛΙΚΟ

Αλμυρός-Α.Σ. Νίκαιας 40-25 (20΄), 83-67 (ΤΕΛΙΚΟ)

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (2ος Όμιλος)

Δάφνη-Παπάδος Γέρας 82-55 ΤΕΛΙΚΟ

Ίκαρος Καλλιθέας-ΦΟ Βροντάδου 96-68 ΤΕΛΙΚΟ

Πορφύρας-Κορωπί ΑΝΑΒΟΛΗ

Βούρειος Χίου-Πικέρμι 76-71 ΤΕΛΙΚΟ

Μίλων-Τελεθριακός 93-46 (ΤΕΛΙΚΟ)

Συνέχεια σήμερα στο πρωτάθλημα Β’ και Γ’ Εθνικής, με τη συμμετοχή των εκπροσώπων της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας, σε μια αγωνιστική που αναμένεται με ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

Στη Β’ Εθνική, στον 3ο όμιλο, ξεχωρίζει το μεγάλο ντέρμπι Ερμής Σχηματαρίου-Έσπερος Λαμίας, ενώ στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, η Αναγέννηση Λαμίας υποδέχεται τον πρωτοπόρο Σπάρτακο Ιωαννίνων.

Σε αγώνα που έγινε το μεσημέρι, ο Μίλωνας νίκησε με 93-46 τον αποδεκατισμένο Τελεθριακό, που αγωνίστηκε χωρίς τους Ανδρόνικο Γκιζόγιαννη, Σωκράτη Γκιζόγιαννη, Λευτέρη Μητσιμπόνα.

Μείνετε στο Stereabasket.gr για τη live εξέλιξη των δύο πρωταθλημάτων.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα:

Β’ ΕΘΝΙΚΗ (3ος Όμιλος)-6η αγωνιστική

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Ίκαροι Τρικάλων Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου Γ. (Βαρνάς)

Καρδίτσας (Π) 17.00 Αναγέννηση Καρδίτσας-Αίολος Τρικάλων Κοϊμτζόγλου-Αγραφιώτης Ι.-Σαρακινίδης (Μανάσης)

Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχηματαρίου-Έσπερος Λαμίας Δολγύρας-Καρακώστας-Μπουγλός Π. (Δεσάρτης)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-Ολυμπιακός Β. Ντόγκας-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης (Καραδήμας)

Ν. Ιωνίας 17.00 Νίκη Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών Ντούρας-Μαραμής-Γεωργούλης (Μηναρετζόπουλος)

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-ΑΓΣ Ιωαννίνων Καρπάνος-Κανελλόπουλος-Ασημακάκη (Κανελλόπουλος)

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (4ος Όμιλος)-4η αγωνιστική

Καναλακίου 17.00 Καναλάκι Αχέρων-Αγριά Μπιστιντζάνος-Διαμαντής (Τσιγγέλης)

Αμπελώνα 17.00 Αμπελώνας-Σοφάδες Ευφραιμίδης-Γιατρόπουλος (Σταμάτης)

Χαλκιοπούλειο 17.00 Αναγέννηση Λαμίας-Σπάρτακος Ιωαννίνων Γιαννούλης-Μπουγλός Ι. (Κοτσιμπός)

Κατσιμήδου 17.00 Τρίκαλα-Αγρίνιο Γερακίνης-Παζώλης (Χλωρός)

Αλμυρού 17.00 Αλμυρός-Α.Σ. Νίκαιας Αναστασιάδης Β.-Κανελλίδης (Τσιργούλας)

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (2ος Όμιλος)-4η αγωνιστική

Μ. Μουρούτσος 15.00 Δάφνη-Παπάδος Γέρας Πετράκης Γεωρ.-Τσικριτζάκη (Βαμβακάς)

Κροίσος Πέρσης 15.00 Μίλων-Τελεθριακός Κουτσοδήμος-Μπαβέλας (Αλετράς)

Εσπέρου 15.00 Ίκαρος Καλλιθέας-ΦΟ Βροντάδου Λιαρομάτης-Λιόνας (Παππάς)

Π. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Κορωπί Μαρτινάκος-Κοτσίρης (Δραμεσιώτης)

Χίου 16.00 Βούρειος Χίου-Πικέρμι Τζαγκατζής-Μύζικας (Παντέλης)

 

 

Σχετικά άρθρα

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (Εξ αναβολής): ΒΑΟΛ Χίου-Κορωπί 84-73. Η νέα βαθμολογία στο 2ο όμιλο

pannikolaou

Οι διαιτητές στους αγώνες Τελεθριακού και Αναγ. Λαμίας!

pannikolaou

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Οι διαιτητές στους αγώνες Έσπερου Λαμίας & Ερμή Σχηματαρίου (8η αγωνιστική)

pannikolaou