FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (10η αγωνιστική): LIVE SCORE

LIVE SCORE

Αστέρας Αλιβερίου-Γ.Σ. Ιτέας 4-0 (3′), 4-2 (5′), 11-5 (6′), 13-11 (8′), 20-13 (10′), 20-16 (12′), 25-20 (14′), 27-23 (17′), 33-23 (19′), 33-26 (20′), 36-28 (22′), 40-28 (24′), 42-28 (25′), 42-31 (26′), 45-33 (28′), 49-34 (30′), 50-35 (32′), 55-35 (35′), 59-44 (37′), 67-47 (ΤΕΛΙΚΟ)

Πρωτέας Σχηματαρίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 5-17 (7′), 17-23 (10′), 20-35 (15′), 25-41 (19′), 34-45 (20′), 34-51 (23′), 36-55 (28′), 37-58 (30′), 43-61 (35′), 49-67 (ΤΕΛΙΚΟ)

Κάδμος-Μαλεσίνα 9-3 (4′), 11-3 (7′), 16-7 (9′), 24-7 (10′), 30-8 (13′), 33-8 (15′), 35-12 (16′), 41-12 (18), 47-14 (20′), 50-14 (21′), 57-18 (26′), 60-26 (29′), 63-29 (30′), 62-29 (32′), 72-31 (34′), 72-35 (37′), 81-38 (ΤΕΛΙΚΟ)

Απόλλων Λιβαδειάς-Αλίαρτος 9-9 (5′), 9-13 (7′), 12-17 (9′), 14-20 (10′), 16-20 (13′), 21-23 (16′), 23-24 (17′), 28-26 (19′), 30-26 (20′), 37-28 (22′), 37-31 (25′), 39-31 (28′), 41-31 (29′), 41-31 (30′), 46-31 (32′), 51-31 (33′), 54-31 (37′), 57-36 (ΤΕΛΙΚΟ)

Λοκρός-Κονίστρες 7-8 (6′), 14-15 (9′), 22-17 (13′), 34-21 (18′), 38-21 (20′), 46-27 (24′), 52-32 (27′), 52-39 (29′), 57-39 (32′), 74-50 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΓΑΣ Άμφισσας-Άρης Αμφίκλειας Life (ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ 15′ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ) 5-7 (4′), 12-18 (8′), 19-18 (10′), 21-21 (12′), 29-27 (16′), 38-31 (18′), 42-32 (20′), 54-39 (24′), 58-42 (25′), 62-46 (28′), 66-51 (30′), 73-56 (33′), 78-58 (35′), 86-62 (37′), 86-66 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΓΑΣ Βασιλικού-Άρης Θήβας (ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ 15′ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ) 5-15 (7′), 11-19 (9′), 13-23 (12′), 15-28 (17′), 17-34 (20′), 22-37 (24′), 32-47 (29′), 37-49 (31′), 46-57 (35′), 54-57 (38′:30”), 54-60 (39′:33″), 54-64 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τελευταία αγωνιστική του 2021 στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ η σημερινή, καθώς θα ακολουθήσει διακοπή δύο εβδομάδων λόγω των εορτών των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς, με το πρόγραμμα της 10ης μέρας να περιλαμβάνει σημαντικές αναμετρήσεις!

Μείνετε μαζί μας και σήμερα για τη ζωντανή ενημέρωση λεπτό προς λεπτό και από τις 7 αναμετρήσεις στα γυμναστήρια της Περιφέρειας!

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 10ης αγωνιστικής:

18:00 Κλειστό Αλιβερίου Αστέρας Αλιβερίου-Γ.Σ. Ιτέας (Καραμπιτσάκος-Τσάλας Γ.)

18:00 Κλειστό Σχηματαρίου Πρωτέας Σχηματαρίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Χαϊνά-Τσάλας Ι.)

18:00 Κλειστό Θήβας Κάδμος-Μαλεσίνα (Σπυρόπουλος-Χατζής)

18:00 Κλειστό Λιβαδειάς Απόλλων Λιβαδειάς-Αλίαρτος (Χουγιάζος-Πετώνης)

18:00 Κλειστό Αταλάντης Λοκρός-Κονίστρες (Κοτσιμπός-Ζαφείρη)

18:00 Κλειστό Άμφισσας ΓΑΣ Άμφισσας-Άρης Αμφίκλειας Life (Γερονικολός-Πατάγιας)

18:00 Κλειστό Βασιλικού ΓΑΣ Βασιλικού-Άρης Θήβας (Αποστολίδης-Μπούκας ΕΣΚΑ)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Λοκρός 9 18 722-577 9-0
2 Άρης Θήβας 9 17 701-619 8-1
3 ΓΑΣ Άμφισσας 9 16 636-571 7-2
4 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 9 15 607-533 6-3
5 Απόλλων Λιβ. 9 14 571-606 5-4
6 ΓΑΣ Βασιλικού 9 14 590-541 5-4
7 Κονίστρες 9 13 490-530 4-5
8 Κάδμος 9 13 602-580 4-5
9  Γ.Σ. Ιτέας 9 13 554-575 4-5
10 Πρωτέας Σχημ. 9 12 589-596 3-6
11 Αλίαρτος 9 11 578-624 2-7
12 Άρης Αμφίκλειας 9 11 554-625 2-7
13 Αστέρας Αλιβερίου 9 11 504-617 2-7
14 Μαλεσίνα 9 11 497-602 2-7

Σχετικά άρθρα

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Κάδμος (photo album)

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (11η αγωνιστική)

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Νίκη παραμονής! (Γ.Σ. Ιτέας-Πρωτέας Σχηματαρίου 80-69)

pannikolaou