FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (8η αγωνιστική): LIVE SCORE

LIVE SCORE

Αστέρας Αλιβερίου-Κάδμος 0-5 (3′), 0-9 (4′),  0-13 (5′), 7-16 (6′), 11-16 (8′), 13-19 (10′), 17-24 (13′), 19-30 (15′), 24-38 (18′), 24-40 (19′), 26-42 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 28-51(24′), 30-51 (25′), 30-53 (26′), 30-56 (29′), 30-58 (30′), 33-58 (31′), 37-58 (33′), 42-58 (34′), 43-62 (36′), 44-65 (38′), 47-68 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΓΑΣ Βασιλικού-Κονίστρες 2-4 (1′), 10-15 (8′), 12-18 (10′), 12-18 (13′), 22-18 (15΄), 32-27 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 39-33 (23′), 47-37 (27′), 51-43 (30′), 51-48 (32′), 51-51 (33′), 58-54 (36′), 62-56 (38′), 62-63 (39′:58″), 62-64 (ΤΕΛΙΚΟ)

Άρης Θήβας-Άρης Αμφίκλειας 2-0 (1′), 11-7 (3′), 19-8 (5′), 20-10 (6′), 28-21 (8′), 30-24 (9′), 36-27 (11′), 36-31 (13′), 38-35 (15′), 43-36 (17′), 46-37 (18′), 49-41 (19′), 56-43 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 60-45 (21′), 62-48 (22′), 65-49 (25′), 67-51 (27′), 69-53 (29′), 73-57 (30′), 81-59 (33′), 85-63 (35′), 87-66 (36′), 92-72 (38′), 94-79 (ΤΕΛΙΚΟ)

Απόλλων Λιβαδειάς-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 5-4 (2′), 7-6 (4′),  14-6 (5′), 19-8 (7′), 21-14 (9′), 31-20 (13′), 33-28 (16′), 36-28 (17′), 38-32 (18′), 43-37 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 46-40 (23′), 50-40 (25′), 53-40 (26′), 55-40 (26′), 57-46 (29′), 59-51 (30′), 61-55 (33′), 64-55 (34′), 64-58 (35′), 65-62 (38′), 68-62 (38′:30″), 71-64 (39′), 71-68 (39′:30″), 72-68 (39′:52″), 73-68 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΓΑΣ Άμφισσας-Αλίαρτος 6-5 (4′), 12-10 (7′), 14-18 (10′), 21-25 (13′), 37-37 (18′), 40-37 (19′:44”), 40-38 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 40-42 (24′), 46-44 (26′), 58-44 (29′), 61-49 (31′), 66-54 (34′), 69-58 (37′), 69-60 (38′), 76-62 (39′), 77-67 (ΤΕΛΙΚΟ)

Πρωτέας Σχηματαρίου-Μαλεσίνα 3-4 (3′), 12-8 (6′), 13-13 (9′), 17-16 (11′), 18-16 (14′), 27-18 (18′), 30-20 (19′), 30-20 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 39-25 (25′), 49-32 (30′), 54-42 (34′), 57-55 (38′), 57-55 (ΤΕΛΙΚΟ)

Λοκρός-Γ.Σ. Ιτέας 9-10 (4′), 28-19 (9′), 32-19 (12′), 40-28 (18′), 47-41 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 60-50 (25′), 75-57 (29′), 84-61 (34′), 95-74 (ΤΕΛΙΚΟ)

Φίλες και φίλοι του μπάσκετ καλησπέρα σας. Για τις επόμενες δύο ώρες μπορείτε να μείνετε μαζί μας για τη live εξέλιξη της 8ης αγωνιστικής στην Α’ κατηγορία, με τη ζωντανή εξέλιξη των σκορ και από τα 7 γήπεδα της Περιφέρειας.

Δείτε το σημερινό πρόγραμμα και τους διαιτητές:

18:00 Κλειστό Αλιβερίου Αστέρας Αλιβερίου-Κάδμος (Χαϊνά-Τσάλας Ι.)

18:00 Κλειστό Βασιλικού ΓΑΣ Βασιλικού-Κονίστρες (Καραμπιτσάκος-Σπυρόπουλος)

18:00 Κλειστό Θήβας Άρης Θήβας-Άρης Αμφίκλειας (Τσάλας Γ.-Καλαπόδης)

18:00 Κλειστό Λιβαδειάς Απόλλων Λιβαδειάς-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Ντάνος-Ζαφείρη)

18:00 Κλειστό Άμφισσας ΓΑΣ Άμφισσας-Αλίαρτος (Χουγιάζος-Πετώνης)

18:00 Κλειστό Σχηματαρίου Πρωτέας Σχηματαρίου-Μαλεσίνα (Αντωνιάδης-Χριστοδουλάκης ΕΣΚΑ)

18:00 Κλειστό Αταλάντης Λοκρός-Γ.Σ. Ιτέας (Κοτσιμπός-Γερονικολός)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Λοκρός 7 14 547-440 7-0
2 Άρης Θήβας 7 13 509-480 6-1
3 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 7 12 451-411 5-2
4 ΓΑΣ Άμφισσας 7 12 500-460 5-2
5 Απόλλων Λιβ. 7 11 435-466 4-3
6 ΓΑΣ Βασιλικού 7 11 457-417 4-3
7 Γ.Σ. Ιτέας 7 10 408-417 3-4
8 Κονίστρες 7 10 382-409 3-4
9 Πρωτέας Σχημ. 7 9 469-469 2-5
10 Κάδμος 7 9 463-470 2-5
11 Αλίαρτος 7 9 448-467 2-5
12 Άρης Αμφίκλειας 7 9 415-460 2-5
13 Μαλεσίνα 6 8 339-382 2-4
14 Αστέρας Αλιβερίου 6 7 343-418 1-5

*Μαλεσίνα και Αστέρας Αλιβερίου, έχουν ένα αγώνα λιγότερο.

Σχετικά άρθρα

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (29-30 Ιανουαρίου)

pannikolaou

Το buzzer beater του Μαμαρέλη! (video)

pannikolaou

Οι αλλαγές στο πρόγραμμα αγώνων της ΕΣΚΑΣΕ (29-30/1)

pannikolaou