FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (9η Αγωνιστική): LIVE SCORE

LIVE SCORE

Γ.Σ. Ιτέας-Απόλλων Λιβαδειάς 2-5 (2′), 8-5 (4′), 10-8 (6′), 18-12 (8′), 22-16 (10′), 26-20 (12′), 28-26 (14′), 33-26 (16′), 36-31 (18′), 41-33 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 43-40 (22′), 48-41 (24′), 54-44 (26′), 56-51 (28′), 56-53 (30′), 61-53 (32′), 65-57 (36′), 67-58 (38′), 72-63 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Αστέρας Αλιβερίου Έναρξη με 15′ καθυστέρηση 5-2 (2′), 11-4 (5′), 13-6 (6′), 24-10 (8′), 30-16 (10′), 34-18 (12′), 35-23 (14′), 44-28 (17′), 48-31 (18′), 53-34 (19′), 55-34 (20′), 60-34 (22′), 73-39 (27′), 73-41 (29′), 74-43 (30′), 80-43 (35′), 88-49 (ΤΕΛΙΚΟ)

Κάδμος-Πρωτέας Σχηματαρίου 5-5 (3′), 12-13 (7′), 20-15 (10′), 32-15 (13′), 36-21 (16′), 39-21 (18′), 42-23 (19′), 45-23 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 45-33 (23′), 45-37 (25′), 51-44 (29′), 51-46 (30′), 64-52 (35′), 69-63 (38′:30″), 71-63 (ΤΕΛΙΚΟ)

Μαλεσίνα-Άρης Θήβας 5-2 (3′), 10-10 (6′), 17-19 (9′), 19-22 (10′), 19-29 (12′), 21-34 (15′), 32-41 (17′), 34-49 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 44-61 (25′), 50-75 (29′), 50-79 (30′), 58-93 (35′), 60-98 (ΤΕΛΙΚΟ)

Αλίαρτος-Λοκρός 2-7 (3′), 11-17 (7΄), 12-19 (8′), 14-21 (10′), 19-28 (13′), 22-31 (14′), 22-33 (16′), 28-35 (18′), 28-36 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 37-51 (26′), 39-51 (27′), 41-59 (29′), 41-61 (30′), 45-64 (32′), 51-71 (34′), 63-80 (ΤΕΛΙΚΟ)

Κονίστρες-ΓΑΣ Άμφισσας Έναρξη με 10′ καθυστέρηση 2-4 (3′), 6-7 (6′), 9-17 (9′), 15-20 (14′), 17-27 (18′), 20-32 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 24-38 (23′), 26-46 (31′), 32-51 (33′), 37-53 (37′), 44-59 (ΤΕΛΙΚΟ)

Άρης Αμφίκλειας Life-ΓΑΣ Βασιλικού 4-6 (3′), 5-12 (7′), 17-12 (9′), 21-16 (10′), 24-20 (12′), 29-22 (14′), 31-22 (15′), 32-25 (18′), 34-27 (19′), 36-30 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 38-39 (24′), 38-42 (25′), 42-46 (28′), 44-46 (29′), 47-52 (30′), 50-54 (32′), 52-58 (34′), 56-63 (35′), 57-63 (36′), 60-68 (38′:40″), 60-71 (39′), 60-71 (ΤΕΛΙΚΟ)

Φίλες και φίλοι του μπάσκετ και ειδικότερα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ καλησπέρα σας!

Για τις επόμενες ώρες θα σας ενημερώνουμε για τη live εξέλιξη της 9ης αγωνιστικής στην Α’ κατηγορία, με το πρόγραμμα να περιλαμβάνει 7 ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα και οι διαιτητές:

Το σημερινό πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής και οι διαιτητές:

18:00 Κλειστό Ιτέας Γ.Σ. Ιτέας-Απόλλων Λιβαδειάς (Καραμπιτσάκος-Ζάχος)

18:00 Κλειστό Πειραϊκής ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Αστέρας Αλιβερίου (Σπυρόπουλος-Κατσέλη)

18:00 Κλειστό Θήβας Κάδμος-Πρωτέας Σχηματαρίου (Τσάλας Γ.-Γερονικολός)

18:00 Κλειστό Μαλεσίνας Μαλεσίνα-Άρης Θήβας (Κοτσιμπός-Πατάγιας)

18:00 Κλειστό Αλιάρτου Αλίαρτος-Λοκρός (Ντάνος-Χριστοδούλου Σπ.)

18:00 Κλειστό Αλιβερίου Κονίστρες-ΓΑΣ Άμφισσας (Χαϊνά-Τσάλας Ι.)

18:00 Κλειστό Αμφίκλειας Άρης Αμφίκλειας Life-ΓΑΣ Βασιλικού (Χουγιάζος-Ζαφείρη)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Λοκρός 8 16 642-514 8-0
2 Άρης Θήβας 8 15 603-559 7-1
3 ΓΑΣ Άμφισσας 8 14 577-527 6-2
4 Απόλλων Λιβ. 8 13 508-534 5-3
5 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 8 13 519-484 5-3
6 Κονίστρες 8 12 446-471 4-4
7 ΓΑΣ Βασιλικού 8 12 519-481 4-4
8 Κάδμος 8 11 531-517 3-5
9 Πρωτέας Σχημ. 8 11 526-524 3-5
10 Γ.Σ. Ιτέας 8 11 482-512 3-5
11 Αλίαρτος 8 10 515-544 2-6
12 Άρης Αμφίκλειας 8 10 494-554 2-6
13 Μαλεσίνα 7 9 394-439 2-5
14 Αστέρας Αλιβερίου 7 8 390-486 1-6

*Μαλεσίνα και Αστέρας Αλιβερίου, έχουν ένα αγώνα λιγότερο.

Σχετικά άρθρα

M.V.P. Α’ ΕΣΚΑΣΕ (14η αγωνιστική): Ο Σταμάτης Βουρτζούμης του Άρη Θήβας!

pannikolaou

Video από τη 14η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑΣΕ

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Άρης Θήβας-ΓΑΣ Βασιλικού 88-83 (photo στιγμές από τον αγώνα)

pannikolaou