B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β΄ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (εξ αναβολής 12/12)

Με τον εξ αναβολής αγώνα Μώλος-Μπούκαλη τελείωσαν οι εκκρεμότητες του β’ ομίλου της Β’ κατηγορίας, που έχει πλήρη αγωνιστική την επόμενη εβδομάδα, την τελευταία για το 2021.

Οι γηπεδούχοι πιάνοντας πολύ καλή απόδοση επικράτησαν με 67-46 φτάνοντας τις δύο νίκες στο φετινό πρωτάθλημα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Μώλος-Μπούκαλη 67-46

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η-18/12)

Μπούκαλη-Μεδεών

Φάλαρα-Μώλος

Κένταυρος Λιβαδειάς-Προοδευτική Λάρυμνας

Σύλλας-Άτλας Καρπενησίου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 6 12 402-294 6-0
2 Προοδευτική Λαρ. 6 12 433-349 6-0
3 Μεδεών 6 9 384-376 3-3
4 Σύλλας 6 9 329-371 3-3
5 Μπούκαλη 6 9 349-319 3-3
6 Μώλος 6 8 324-340 2-4
7 Άτλας Καρπ. 6 7 301-381 1-5
8 Φάλαρα 6 6 266-358 0-6

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ευθυμίου (Μεδεών) 121
  2. Φωτητζόγλου (Προοδευτική) 114
  3. Δάρρας Α. (Προοδευτική) 101
  4. Λούβαρης (Φάλαρα) 77
  5. Βλασσόπουλος (Μώλος) 76
  6. Σπυριδάκης (Μπούκαλη) 75
  7. Φώτου (Σύλλας) 72
  8. Καρφάκης (Κένταυρος Λιβ.) 71
  9. Αναστασίου (Μεδεών) 67
  10. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 66
  11. Κλούρας (Προοδευτική) 63
  12. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 61
  13. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 60
  14. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 60
  15. Σεργιανάϊ (Άτλας Καρπενησίου) 59
  16. Καλοβελώνης (Μώλος) 58
  17. Χράπαλος (Σύλλας) 57
  18. Σκαλτσάς (Κένταυρος Λιβ.) 57
  19. Χόνδρος (Άτλας Καρπενησίου) 57
  20. Πρένγκα (Σύλλας) 52
  21. Τσουκαλάς (Φάλαρα) 52
  22. Σταυρίδης (Μεδεών) 51
  23. Γκούμας (Μπούκαλη) 51

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ευθυμίου (Μεδεών) 12
  2. Σιότροπος (Μεδεών) 12
  3. Φώτου (Σύλλας) 11
  4. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 10
  5. Σεργιανάϊ (Άτλας Καρπενησίου) 9
  6. Σταυρίδης (Μεδεών) 8
  7. Χράπαλος (Σύλλας) 8
  8. Κλούρας (Προοδευτική) 8
  9. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 8
  10. Βλασσόπουλος (Μώλος) 8
  11. Γκούμας (Μπούκαλη) 7
  12. Καλοβελώνης (Μώλος) 6
  13. Μπλέτσας (Μπούκαλη) 5
  14. Χαντζής (Σύλλας) 5
  15. Χόνδρος (Άτλας Καρπενησίου) 4
  16. Δαραμάρας (Προοδευτική) 4
  17. Αναστασίου (Μεδεών) 4
  18. Τσουκαλάς (Φάλαρα) 4
  19. Αραπάϊ (Φάλαρα) 4
  20. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 4
  21. Μακρής (Μώλος) 4

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (28-30 Ιανουαρίου)

pannikolaou

Σήμερα το απόγευμα ο ορισμός διαιτησίας στα τοπικά πρωταθλήματα

pannikolaou

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (28-30 Ιανουαρίου)

pannikolaou