B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β΄ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (7η αγωνιστική)

Με το μεγάλο ντέρμπι κορυφής μεταξύ Κένταυρου Λιβαδειάς-Προοδευτικής Λάρυμνας ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος, με την ομάδα της Λιβαδειάς να είναι η μεγάλη νικήτρια με 62-52, κάτι που σημαίνει πως παραμένει μόνη πρώτη και αήττητη με το τέλος του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος!

Ο Μεδεώνας γύρισε τον αγώνα στο τελευταίο 10λεπτο, παίρνοντας σημαντικό εκτός έδρας διπλό επί των Μπούκαλη με 63-66!

Ο Μώλος δυσκολεύτηκε, αλλά τα κατάφερε κερδίζοντας εκτός έδρας τα Φάλαρα με 46-43.

Ο αγώνας Σύλλας-Άτλας Καρπενησίου αναβλήθηκε προληπτικά από την ΕΣΚΑΣΕ λόγω χιονοπτώσεων στην Ευρυτανία που θα καθιστούσαν επικίνδυνη την επιστροφή του Άτλα στο Καρπενήσι.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (7η)

Μπούκαλη-Μεδεών 63-66

Φάλαρα-Μώλος 43-46

Κένταυρος Λιβαδειάς-Προοδευτική Λάρ. 62-52

Σύλλας-Άτλας Καρπενησίου αναβλήθηκε

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (8η-8-9/1)

Φάλαρα-Μπούκαλη

Κένταυρος Λιβαδειάς-Μεδεών

Σύλλας-Προοδευτική

Μώλος-Άτλας Καρπενησίου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 7 14 464-346 7-0
2 Προοδευτική Λαρ. 7 13 485-411 6-1
3 Μεδεών 7 11 450-439 4-3
4 Μώλος 7 10 370-383 3-4
5 Μπούκαλη 7 10 412-385 3-4
6 Σύλλας 6 9 329-371 3-3
7 Άτλας Καρπ. 6 7 301-381 1-5
8 Φάλαρα 7 7 309-404 0-7

*Σύλλας και Άτλας Καρπενησίου έχουν ένα αγώνα λιγότερο.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ευθυμίου (Μεδεών) 142
  2. Φωτητζόγλου (Προοδευτική) 122
  3. Δάρρας Α. (Προοδευτική) 117
  4. Σπυριδάκης (Μπούκαλη) 101
  5. Βλασσόπουλος (Μώλος) 97
  6. Καρφάκης (Κένταυρος Λιβ.) 85
  7. Λούβαρης (Φάλαρα) 77
  8. Αναστασίου (Μεδεών) 76
  9. Σκαλτσάς (Κένταυρος Λιβ.) 74
  10. Κλούρας (Προοδευτική) 72
  11. Φώτου (Σύλλας) 72
  12. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 70
  13. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 69
  14. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 68
  15. Καλοβελώνης (Μώλος) 61
  16. Γκούμας (Μπούκαλη) 60
  17. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 60
  18. Σεργιανάϊ (Άτλας Καρπενησίου) 59
  19. Σταυρίδης (Μεδεών) 59
  20. Χράπαλος (Σύλλας) 57
  21. Σιότροπος (Μεδεών) 57
  22. Χόνδρος (Άτλας Καρπενησίου) 57
  23. Πρένγκα (Σύλλας) 52
  24. Τσουκαλάς (Φάλαρα) 52
  25. Ιωακείμ (Προοδευτική) 45
  26. Μπλέτσας (Μπούκαλη) 41

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ευθυμίου (Μεδεών) 15
  2. Σιότροπος (Μεδεών) 14
  3. Φώτου (Σύλλας) 11
  4. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 10
  5. Βλασσόπουλος (Μώλος) 10
  6. Σεργιανάϊ (Άτλας Καρπενησίου) 9
  7. Σταυρίδης (Μεδεών) 9
  8. Χράπαλος (Σύλλας) 8
  9. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 8
  10. Κλούρας (Προοδευτική) 8
  11. Μπλέτσας (Μπούκαλη) 7
  12. Γκούμας (Μπούκαλη) 7
  13. Καλοβελώνης (Μώλος) 6
  14. Χαντζής (Σύλλας) 5
  15. Χόνδρος (Άτλας Καρπενησίου) 4
  16. Δαραμάρας (Προοδευτική) 4
  17. Αναστασίου (Μεδεών) 4
  18. Μακρής (Μώλος) 4
  19. Μεσσήνης (Φάλαρα) 4
  20. Τσουκαλάς (Φάλαρα) 4
  21. Αραπάϊ (Φάλαρα) 4
  22. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 4
  23. Τζελέπης (Μπούκαλη) 4
  24. Ιωακείμ (Προοδευτική) 4

Σχετικά άρθρα

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Πανευβοϊκός-Γ.Σ. Αυλίδας 46-60

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Αίαντας Αυλίδας-Α.Ε. Καρύστου 66-57

pannikolaou

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (21-26 Ιανουαρίου)

pannikolaou