B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (7η αγωνιστική)

Φινάλε πρώτου γύρου στον α’ όμιλο της Β’ ΕΣΚΑΣΕ, με την ΑΓΕ Χαλκίδας να παίρνει τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα, καθώς βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, διατηρώντας το αήττητο.

Η ΑΓΕΧ έκανε το 7/7 επικρατώντας το Σάββατο εκτός έδρας του Γ.Σ. Αυλίδας με 90-64. Νίκη με βαθμολογική σημασία για τον Αίαντα Αυλίδας που νίκησε εκτός έδρας τον Πανευβοϊκό με 54-41, ενώ την Κυριακή στην Αρτάκη, το Α.Ε. Καρύστου με πρωταγωνιστή τον Φρουσκλιά (36 πόντοι) νίκησε τη Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων με 74-62.

Στο Μαυρομάτι, ο αγώνας της τοπικής ομάδας με τον Απόλλωνα Χαλκίδας δεν διεξήχθη, καθώς η διακοπή ρεύματος στην περιοχή για αρκετή ώρα έφερε την αναβολή.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (7η)

Γ.Σ. Αυλίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας 64-90

Πανευβοϊκός-Αίαντας Αυλίδας 41-54

Μαυρομάτι-Απόλλων Χαλκίδας αναβλήθηκε

Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων-Α.Ε. Καρύστου 62-74

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (8η-8 & 9/1)

Πανευβοϊκός-Γ.Σ. Αυλίδας

Μαυρομάτι-ΑΓΕ Χαλκίδας

Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων-Απόλλων Χαλκίδας

Αίαντας Αυλίδας-Α.Ε. Καρύστου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 7 14 639-401 7-0
2 Α.Ε. Καρύστου 7 12 476-445 5-2
3 Απόλλων Χαλκ. 6 11 475-411 5-1
4 Αίαντας Αυλίδας 7 10 393-458 3-4
5 Γ.Σ. Αυλίδας 7 10 441-459 3-4
6 Δόξα Διρφ./Μεσσ. 7 9 417-434 2-5
7 Πανευβοϊκός 7 8 380-472 1-6
8 Μαυρομάτι 6 7 349-480 1-5
*Μαυρομάτι και Απόλλων Χαλκίδας έχουν ένα αγώνα λιγότερο.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 154
  2. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 147
  3. Πάττας (Πανευβοϊκός) 127
  4. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 112
  5. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 98
  6. Πετρογιάννης (Πανευβοϊκός) 95
  7. Μπέγκα (Αίαντας Αυλίδας) 94
  8. Γεωργουσόπουλος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 92
  9. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 90
  10. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 90
  11. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 86
  12. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 86
  13. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 84
  14. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 81
  15. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 81
  16. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 80
  17. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 79
  18. Παπαϊωσήφ (Α.Ε. Καρύστου) 75
  19. Φλώρος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 70
  20. Μαλισιόβας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 69
  21. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 68
  22. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 66
  23. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 59
  24. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 56
  25. Κακαβάς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 55

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 31
  2. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 27
  3. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 22
  4. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 19
  5. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 17
  6. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 15
  7. Πάττας (Πανευβοϊκός) 15
  8. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 13
  9. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 12
  10. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 12
  11. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 11
  12. Αρσενικός (Πανευβοϊκός) 11
  13. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 9
  14. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 9
  15. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 7
  16. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 7
  17. Σφυρίδης (Α.Ε. Καρύστου) 6
  18. Ψιακής (Α.Ε. Καρύστου) 6
  19. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 6
  20. Κόλα (Μαυρομάτι) 5
  21. Χαϊδεμένος (Μαυρομάτι) 5
  22. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 5
  23. Μαλισιόβας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4
  24. Βασιλείου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4
  25. Κεραμάρης (Γ.Σ. Αυλίδας) 4

Σχετικά άρθρα

Ανακοίνωση-διαμαρτυρία Μώλου για τον αγώνα με τον Άρη Αμφίκλειας

pannikolaou

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (3-4 Δεκεμβρίου)

pannikolaou

U-21: Μεγάλη νίκη με ανατροπή! Πρωτέας Σχηματαρίου-Τρίτωνας 66-58

pannikolaou