Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Για ένα νέο ξεκίνημα! (6η αγωνιστική)

Τελεθριακός και Αναγέννηση Λαμίας προέρχονται από σερί αρνητικών αποτελεσμάτων και σήμερα ψάχνουν ένα νέο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, σε αγώνες που ναι μεν κρύβουν δυσκολίες, αλλά χωρίς οι αντίπαλοι να…τρομάζουν!

Ο Τελεθριακός που προσπαθεί να βρει και πάλι τα πατήματά του, έδειξε απέναντι στον Ίκαρο Καλλιθέας σαφώς βελτιωμένος και σήμερα θα επιδιώξει να πάρει το διπλό στην έδρα του Πορφύρα επιστρέφοντας στο δρόμο των επιτυχιών.

Η Αναγέννηση Λαμίας θέλει τη νίκη απέναντι στον Γ.Σ. Αγριας, που αν έρθει θα είναι η δεύτερη φετινή και η πρώτη στην έδρα της, απέναντι σε ένα αντίπαλο που είναι στα μέτρα της και με τους ίδιους στόχους, οπότε το ματς έχει διπλή σημασία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές στους δύο ομίλους:

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Εσπέρου 15.00 Ίκαρος Κ.-Παπάδος Γέρας Τσάλας-Μπαβέλας (Μπουρνάς)

Π. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Τελεθριακός Χατζημάρκος-Πετράκης Γ. (Δραμεσιώτης)

Χίου 16.00 ΦΟ Βροντάδου-Κορωπί Μαρίγλη-Ροδίτης (Τσαρδάκας)

Α Κροίσος Πέρσης 17.00 Μίλων-Πικέρμι Χρόνης-Παπαγεωργίου Δημ. (Παυλόπουλος)

Μιχ. Μουρούτσος 15.00 Δάφνη-Βούρειος Χίου Ξυλάς-Τσικριτσάκη (Σταματόπουλος)

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Χαλκιοπούλειο 17.00 Αναγέννηση Λαμίας-Γ.Σ. Αγριάς Καρακωνσταντόπουλος-Μαυρέλης (Κοτσιμπός)

Κατσιμήδου 17.00 Τρίκαλα-Σοφάδες Δολγύρας-Γιαννούλης (Βαρνάς)

ΕΑΝΚΙ 17.00 Σπάρτακος Ιωαννίνων-Αγρίνιο  Λυγούρας-Σταμπουλης (Καραδήμας)

Αμπελώνα 17.00 Αμπελώνας-Νίκαια 2012 Μπουγλός Ι.-Λυτροσυγκούνης (Σταμάτης)

Καναλακίου 17.00 Καναλακίου Αχέρων-Αλμυρός Μακρόπουλος-Πλέγας (Τσιγγέλης)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

Α/Α ΟΜΙΛΟΣ) ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Δάφνη 5 10 431-357 5-0
2 Μίλωνας 5 10 409-293 5-0
3 Βούρειος Χίου 5 10 383-342 5-0
4 Ίκαροι Καλλ. 5 9 424-374 4-1
5 Τελεθριακός 5 6 345-396 1-4
6 Πικέρμι 5 6 344-358 1-4
7 Παπάδος Γέρας 5 6 240-333 1-4
8 Πορφύρας 4 5 291-323 1-3
9 Κορωπί 4 5 282-363 1-3
10 Βροντάδου 5 5 347-447 0-5

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (4ος ΟΜΙΛΟΣ)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Σπάρτακος Ιωανν. 5 10 437-319 5-0
2 Τρίκαλα 5 9 374-310 4-1
3 Αλμυρός 5 9 369-343 4-1
4 Αμπελώνας 5 8 325-347 3-2
5 Γ.Σ. Σοφάδων 5 8 376-357 3-2
6 Καναλάκι 5 7 327-370 2-3
7 Γ.Σ. Αγριάς 5 7 336-330 2-3
8 Αναγ. Λαμίας 5 6 312-388 1-4
9 Γ.Ε. Αγρινίου 5 6 310-369 1-4
10 Α.Σ. Νίκαιας 5 5 347-380 0-5

Σχετικά άρθρα

Χιονισμένο τοπίο το κλειστό Ιστιαίας! (pics)

pannikolaou

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (2ος ΟΜΙΛΟΣ): Αποτελέσματα & Βαθμολογία (9η αγωνιστική)

pannikolaou

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (4ος ΟΜΙΛΟΣ): Αποτελέσματα & βαθμολογία (9η αγωνιστική)

pannikolaou