ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ: Βαθμολογία & σκόρερς (8η αγωνιστική 11-12/12)

Το πρωτάθλημα Νεανίδων, συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 11-12 Δεκεμβρίου, με τα παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής σε α’ και β’ όμιλο.

Δείτε παρακάτω τις βαθμολογίες και τις σκόρερς των ομάδων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (8η)

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου αναβλ.

Αστέρας Αλιβερίου-Κάδμος 60-54

Ρεπό: Αίας Αλιβερίου

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9η-11 & 18/12/21)

Πρωτέας Σχηματαρίου-Αστέρας Αλιβερίου

Αίας Αλιβερίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

Ρεπό: Κάδμος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΚΑΔΜΟΣ 7 12 5-2 508-273
2 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 5 10 5-0 382-162
3 ΑΣΤ. ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 6 10 4-2 306-251
4 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6 7 1-5 208-302
5 ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 6 6 0-6 125-542

ΣΚΟΡΕΡΣ 

  1. Χαντζή (Πρωτέας Σχηματαρίου) 127
  2. Μπόβαλη Ι. (Κάδμος) 122
  3. Νικόλα (Αστέρας Αλιβερίου) 102
  4. Μιλλεούνη (Κάδμος) 79
  5. Αγγελή (Πρωτέας Σχηματαρίου) 73
  6. Μίχα (Αστέρας Αλιβερίου) 72
  7. Μπάτσαρη (Κάδμος) 65
  8. Μπόβαλη Ε. (Κάδμος) 62
  9. Ρούσσου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 58
  10. Καλπούζου (Κάδμος) 57
  11. Καρακικέ (Πρωτέας Σχηματαρίου) 54
  12. Ιωάννου (Αστέρας Αλιβερίου) 49
  13. Πέππα Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 39
  14. Ταβλαρίδου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 36
  15. Ροποτού (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 36
  16. Τσομώκου (Πρωτέας Σχηματρίου) 31
  17. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 28
  18. Γκόρου (Αστέρας Αλιβερίου) 28
  19. Νίκα (Κάδμος) 22
  20. Μαδαρού (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 22

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ταυλαρίδου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 4
  2. Καρακικέ (Πρωτέας Σχηματαρίου) 4
  3. Χαντζή (Πρωτέας Σχηματαρίου) 4
  4. Ρούσσου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 3
  5. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 3
  6. Πολυτήρα (Πρωτέας Σχηματαρίου) 2
  7. Μαυρίδου (Κάδμος) 2
  8. Χουλιαρά Α. (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  9. Μπάτσαρη (Κάδμος) 1
  10. Μιλλεούνη (Κάδμος) 1
  11. Μπόβαλη (Κάδμος) 1
  12. Μίχα (Αστέρας Αλιβερίου) 1
  13. Παπαρήγα (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1
  14. Μπάνου (Αίας Αλιβερίου) 1
  15. Γκόρου (Αστέρας Αλιβερίου) 1

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (8η)

Άρης Θήβας-ΓΑΣ Άμφισσας αναβλήθηκε

Απόλλων Λιβαδειάς-Έσπερος Λαμίας 67-43

Ρεπό: Σύλλας Αιδηψού

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9η-11 & 12/12/21)

ΓΑΣ Άμφισσας-Απόλλων Λιβαδειάς

Σύλλας-Άρης Θήβας

Ρεπό: Έσπερος Λαμίας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 5 10 5-0 275-156
2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 6 9 3-3 304-293
3 ΣΥΛΛΑΣ 6 9 3-3 231-279
4 ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 7 9 2-5 344-385
5 ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 6 7 2-4 232-274

*Ο Άρης Θήβας έχει ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ 

  1. Υφαντή (Έσπερος Λαμίας) 119
  2. Κιούση (Απόλλων Λιβαδειάς) 95
  3. Λίβα (ΓΑΣ Άμφισσας) 90
  4. Κατσίνα (Άρης Θήβας) 82
  5. Καλτσά Αλεξ. (Έσπερος Λαμίας) 71
  6. Καλτσά Μαρ. (Έσπερος Λαμίας) 68
  7. Καραηλιά (ΓΑΣ Άμφισσας) 59
  8. Παπαδημητρίου (Άρης Θήβας) 56
  9. Λούμη Θ. (Σύλλας) 52
  10. Ξενοκώστα Ι. (ΓΑΣ Άμφισσας) 47
  11. Οικονομάκη (Άρης Θήβας) 47
  12. Δάφνη Μ. (Απόλλων Λιβαδειάς) 44
  13. Κοϊτσάνου (Απόλλων Λιβαδειάς) 43
  14. Παπουτσή (Απόλλων Λιβαδειάς) 41
  15. Γεωργίου (Άρης Θήβας) 38
  16. Σουλιάδη (Σύλλας) 36
  17. Πέτσα (Απόλλων Λιβαδειάς) 29
  18. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 29
  19. Κυργιώργη (Σύλλας) 28
  20. Καραμέρη (ΓΑΣ Άμφισσας) 24
  21. Φακίτσα (Σύλλας) 24
  22. Ντάλλη (Έσπερος Λαμίας) 24
  23. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 24
  24. Λούμη Α. (Σύλλας) 23

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Καλτσά Μαρ. (Έσπερος Λαμίας) 8
  2. Λίβα (ΓΑΣ Άμφισσας) 7
  3. Ξενοκώστα Ι. (ΓΑΣ Άμφισσας) 5
  4. Λούμη Θ. (Σύλλας) 5
  5. Καραηλιά (ΓΑΣ Άμφισσας) 5
  6. Καραγιάννη Μ.Β. (ΓΑΣ Άμφισσας) 3
  7. Κυργιώργη (Σύλλας) 3
  8. Παπαδημητρίου (Άρης Θήβας) 3
  9. Υφαντή (Έσπερος Λαμίας) 2
  10. Σουλιάδη (Σύλλας) 2
  11. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 2
  12. Νταβάκου (Έσπερος Λαμίας) 1
  13. Οικονομάκη (Άρης Θήβας) 1
  14. Κιούση (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  15. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  16. Πέτσα (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  17. Παπακοσμά (Σύλλας) 1
  18. Ταμπάκη (ΓΑΣ Άμφισσας) 1

Σχετικά άρθρα

Αποχή από τους κριτές, κίνδυνος αναβολής όλων των αγώνων!

pannikolaou

Γ.Σ. Στύρων: Γιόρτασε τα 9 χρόνια και βράβευσε την Εβίνα Μάλτση! (pics)

pannikolaou

Πρωτάθλημα ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Βαθμολογίες & σκόρερς (8η αγωνιστική 3-4/12)

pannikolaou