FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

Φινάλε στο τουρνουά Χριστουγέννων παίδων! Αποτελέσματα-βαθμολογίες-σκόρερς

Ολοκληρώθηκε το τουρνουά παίδων Χριστουγέννων που διοργάνωσε η ΕΣΚΑΣΕ υπό την αιγίδα της ΕΟΚ με τα παιχνίδια της τελευταίας μέρας, με τους Πρωτέα Σχηματαρίου και ΑΕΕΠ Χαλκίδας να φτάνουν ως πρώτοι στο φινάλε της διοργάνωσης καθώς δεν υπήρξε τελικός.

Στα σημερινά χιαστί παιχνίδια τα αποτελέσματα ήταν τα εξής:

Αναλυτικά οι αγώνες της τελευταίας μέρας:

Ερμής Σχηματαρίου-Πρωτέας Σχηματαρίου 59-82

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού 71-46

 

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 59-82

Διαιτητές: Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-20, 33-42, 42-55, 59-82.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Γυφτονικολός): Μερδίτης 16 (1), Καμπούρης 4, Μπόρσης Κ. 31 (1), Δούκας, Τσικλής, Παπαϊωάννου, Μπόρσης Σ. 8 (2).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής-Ευμορφοπούλου): Χαλάτσης 21, Μπέτα 6, Μπισούκου, Χαντζής Κ. 27 (1), Ντανάσης Αρ. 6, Τσιώλης 3 (1), Βόγγελης 14 (2), Ευαγγελούλης, Ντανάσης Σπ., Σολομωνίδης, Παλούκης 5 (1), Χαντζής Γ.

 

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 71-46

Διαιτητές: Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-12, 32-20, 57-28, 71-46.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Κουτσογιάννης): Ροποτός 3, Πανταζής, Καπετάνιος 11 (1), Δεμερτζής 19 (3), Σβώλος 4, Τσάλας 12, Βούγκας 8, Κριτσιμάς, Αφένδρας 6, Καρράς 8, Ηλιάδης, Πολυκαρπίδης.

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Αναστασίου-Γεωργίου): Μπασινάς 2, Πρίφτι 16 (1), Λιαλιάρης 14, Κουσερής 7, Κορόζης 3 (1), Νερούτσος 2, Γιώτας, Καπετάνιος 2.

 

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡΣ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΟΜΙΛΟΥΣ

ΣΚΟΡΕΡΣ 

  1. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχημ.) 121
  2. Χαντζής (Πρωτέας Σχημ.) 78
  3. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 59
  4. Μερδίτης (Ερμής Σχημ.) 57
  5. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχημ.) 46
  6. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 36
  7. Κουσερής (ΓΑΣ Βασιλικού) 36
  8. Βόγγελης (Πρωτέας Σχημ.) 33
  9. Λιαλιάρης (ΓΑΣ Βασιλικού) 33
  10. Μέγγουλας (ΓΑΣ Βασιλικού) 32
  11. Καρράς (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 24
  12. Λιάκος (Απόλλων Χαλκίδας) 23
  13. Αφένδρας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 23
  14. Παλούκης (Πρωτέας Σχημ.) 22
  15. Ντανάσης Αρ. (Πρωτέας Σχημ.) 21
  16. Τσάλας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 20
  17. Ροποτός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 20
  18. Μπόρσης Σ. (Ερμής Σχημ.) 19
  19. Παντίσκας (Απόλλων Λιβαδειάς) 17
  20. Βλασσόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 17
  21. Μητσάκης (Απόλλων Χαλκίδας) 17
  22. Αλιάϊ (Απόλλων Λιβαδειάς) 16

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  2. Κουσερής (ΓΑΣ Βασιλικού) 5
  3. Χαντζής (Πρωτέας Σχημ.) 4
  4. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχημ.) 4
  5. Μπόρσης Σ. (Ερμής Σχημ.) 4
  6. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχημ.) 3
  7. Ντανάσης (Πρωτέας Σχημ.) 3
  8. Βλασσόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  9. Χαλδούπης (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  10. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  11. Κορόζης (ΓΑΣ Βασιλικού) 3
  12. Ροποτός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  13. Μέγγουλας (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  14. Βόγγελης (Πρωτέας Σχημ.) 2
  15. Αλιάϊ (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  16. Κρίκος (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  17. Τσάλας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  18. Πηγαιδούλης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  19. Λιαλιάρης (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  20. Χάρλας (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  21. Στέργιος (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  22. Λιάκος (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  23. Μερδίτης (Ερμής Σχημ.) 1
  24. Τσιώλης (Πρωτέας Σχημ.) 1
  25. Πρίφτι (ΓΑΣ Βασιλικού) 1

 

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ-ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 2 4 2-0 148-86
2 Πρωτέας Σχημ. 2 3 1-1 141-102
3 Απόλλων Λιβ. 2 2 0-2 77-178

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ-ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Ερμής Σχημ. 2 4 2-0 160-106
2 ΓΑΣ Βασιλικού 2 3 1-1 106-143
3 Απόλλων Χαλκ. 2 2 0-2 108-125

Σχετικά άρθρα

Νέος πρόεδρος των διαιτητών ο Αντώνης Σπυρόπουλος!

pannikolaou

Video από την 6η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑΣΕ

pannikolaou

Πρωτάθλημα ΠΑΙΔΩΝ: Βαθμολογίες & σκόρερς (9η αγωνιστική 26-27/11)

pannikolaou