B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Μώλος-Μπούκαλη 67-46

Βαθμολογική ανάσα πήρε ο Μώλος που επικράτησε σε εξ αναβολής αγώνα των Μπούκαλη με 67-46 μετά από πολύ καλή εμφάνιση στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι μετά την πρώτη περίοδο πήγαν τη διαφορά στο σκορ σε διψήφια επίπεδα (33-23 στο ημίχρονο) και ανοίγοντας και άλλο την ψαλίδα της διαφοράς στη συνέχεια έφτασαν στο τελικό 67-46.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Βλασσόπουλος με 19 πόντους, ενώ από την ομάδα του Πιτσιλιώνη που δεν έπιασε αντίστοιχη απόδοση όπως πριν από μια εβδομάδα στο ντέρμπι με την Προοδευτική Λάρυμνας, Γκούμας και Τζελέπης σημείωσαν από 9 πόντους.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Χουσιάδας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-13, 33-23, 53-31, 67-46.

ΜΩΛΟΣ (Γρίβας-Γρηγοριάδης): Παπανικολάου 2, Μπαμπαλής 10, Βλασσόπουλος 19 (2), Καλοβελώνης 6, Ανδριτσάκης 4, Νικολάου 8, Στουγιάννης, Χαϊτα 6, Μακρής 12 (1), Κεράτσας, Μπέλλης.

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Πιτσιλιώνης): Παπαδήμας Π. 8, Μπερτσιμάς 7 (1), Γκούμας 9 (1), Φούρλας, Κατσόγιαννος, Μπλέτσας 5 (1), Τσιλιμαντός, Τζελέπης 9 (1), Πέτρου 2, Παπαδήμας Κ. 3 (1), Γεωργούσης 3 (1), Σπυριδάκης.