FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

2η μέρα στο τουρνουά Χριστουγέννων παίδων. Αποτελέσματα-βαθμολογίες-σκόρερς (pics)

Συνέχεια στο τουρνουά παίδων Χριστουγέννων που διοργανώνει η ΕΣΚΑΣΕ υπό την αιγίδα της ΕΟΚ με τα παιχνίδια της 2ης μέρας.

Σήμερα Τρίτη, έγιναν οι αγώνες:

Ερμής Σχηματαρίου-ΓΑΣ Βασιλικού 92-49

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου 58-53

Αναλυτικά οι αγώνες της 2ης μέρας:

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 92-49

Διαιτητές: Χαϊνά-Καραμπιτσάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-8, 54-30, 82-42, 92-49.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Γυφτονικολός): Μερδίτης 31, Καμούρης 4, Μπόρσης Κ. 50 (2), Δούκας, Τσικλής 2, Παπαϊωάννου, Μπόρσης Γ. 5 (1).

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Αναστασίου): Μπασινάς 2, Λιαλιάρης 4, Κουσερής 9 (1), Κορόζης 3 (1), Μέγγουλας 17 (1), Γιώτας 5, Νερούτσος 2, Καπετάνιος 7.

 

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 58-53

Διαιτητές: Χαϊνά-Καραμπιτσάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-19, 29-31, 40-42, 58-53.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Κουτσογιάννης-Μπέλλος): Ροποτός 5, Σαββάϊδης, Καπετάνιος 16 (1), Δεμερτζής 19 (1), Σβώλος, Τσάλας, Βούγκας 2, Πολυκαρπίδης, Αφένδρας 8, Καρράς 8, Ηλιάδης, Πηγαϊδούλης.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής-Ευμορφοπούλου): Χαλάτσης 12 (2), Μπέτα 2, Μπισούκου, Χαντζής 26 (1), Ντανάσης 5 (1), Κατσιμήτρος, Τσιώλης, Βόγγελης 6, Ευαγγελούλης, Σολομωνίδης, Παλούκης 2, Σεφέρης.

 

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς στους δύο ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου 58-53

Ρεπό: Απόλλων Λιβαδειάς

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (29/12)

Πρωτέας Σχηματαρίου-Απόλλων Λιβαδειάς

Ρεπό: ΑΕΕΠ Χαλκίδας

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ερμής Σχηματαρίου-ΓΑΣ Βασιλικού 92-49

Ρεπό: Απόλλων Χαλκίδας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (29/12)

Απόλλων Χαλκίδας-Ερμής Σχηματαρίου

Ρεπό: ΓΑΣ Βασιλικού

 

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ-ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 2 4 2-0 148-86
2 Πρωτέας Σχημ. 1 1 0-1 53-58
3 Απόλλων Λιβ. 1 1 0-1 33-90

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ-ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΓΑΣ Βασιλικού 2 3 1-1 106-143
2 Ερμής Σχημ. 1 2 1-0 92-49
3 Απόλλων Χαλκ. 1 1 0-1 51-57
ΟΙ ΣΚΟΡΕΡΣ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΟΜΙΛΟΥΣ

ΣΚΟΡΕΡΣ 

  1. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχημ.) 50
  2. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 40
  3. Μέγγουλας (ΓΑΣ Βασιλικού) 32
  4. Μερδίτης (Ερμής Σχημ.) 31
  5. Κουσερής (ΓΑΣ Βασιλικού) 29
  6. Χαντζής (Πρωτέας Σχημ.) 26
  7. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 25
  8. Λιαλιάρης (ΓΑΣ Βασιλικού) 19
  9. Ροποτός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 17
  10. Αφένδρας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 17
  11. Καρράς (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 16
  12. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχημ.) 12
  13. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 10
  14. Μητσάκης (Απόλλων Χαλκίδας) 10
  15. Μερκάτης (Απόλλων Χαλκίδας) 10

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κουσερής (ΓΑΣ Βασιλικού) 5
  2. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχημ.) 2
  3. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχημ.) 2
  4. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  5. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  6. Ροποτός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  7. Χαλδούπης (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  8. Κορόζης (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  9. Μέγγουλας (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  10. Μπόρσης Γ. (Ερμής Σχημ.) 1
  11. Χαντζής (Πρωτέας Σχημ.) 1
  12. Ντανάσης (Πρωτέας Σχημ.) 1
  13. Αλιάϊ (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  14. Τσάλας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  15. Πηγαιδούλης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  16. Λιαλιάρης (ΓΑΣ Βασιλικού) 1

Σχετικά άρθρα

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (21-26/1)

pannikolaou

Σαν σήμερα…19 Ιανουαρίου (2016-2021)

pannikolaou

”Πονοκεφαλιάζει” την ΕΣΚΑΣΕ η κακοκαιρία του Σαββατοκύριακου 22-23 Ιανουαρίου!

pannikolaou