FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

3η μέρα στο τουρνουά Χριστουγέννων παίδων. Αποτελέσματα-βαθμολογίες-σκόρερς

Ολοκληρώθηκε η πρώτη φάση στο τουρνουά παίδων Χριστουγέννων που διοργανώνει η ΕΣΚΑΣΕ υπό την αιγίδα της ΕΟΚ με τα παιχνίδια της 3ης μέρας, ενώ αύριο ακολουθούν οι χιαστί αγώνες των δύο πρώτων από κάθε όμιλο, που θα έχουν ως εξής:

ΠΕΜΠΤΗ 30-12/21

17:00 Ερμής Σχηματαρίου-Πρωτέας Σχηματαρίου

19:00 ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού

 

Σήμερα Τετάρτη, έγιναν οι αγώνες:

Πρωτέας Σχηματαρίου-Απόλλων Λιβαδειάς 88-44

Απόλλων Χαλκίδας-Ερμής Σχηματαρίου 57-68

 

Αναλυτικά οι αγώνες της 3ης μέρας:

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ  88-44

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Γιαπλές.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-13, 47-26, 65-38, 88-44.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής-Ευμορφοπούλου): Χαλάτσης 13 (1), Μπέτα 4, Μπισούκου 2, Χαντζής 25 (2), Ντανάσης Αρ. 10 (2), Τσιώλης, Βόγγελης 13, Ευαγγελούλης 4, Ντανάσης Σπ., Σολομωνίδης 2, Παλούκης 15, Σεφέρης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Βέλλιος-Κεράστας): Σακελλαρίου, Κωτσαδάμ 2, Αλιάϊ 10, Γέρος 2, Κεράστας 2, Κρίκος 7 (1), Τσούρας 2, Κοντελές, Παντίσκας 13, Παναγιωτίδης 4, Σκοτίδας, Ζητουνιάτης 2.

 

 

-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 57-68

Διαιτητές: Χαϊνά-Καρβούνης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-18, 20-33, 34-54, 57-68.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Νικολάου-Γκλιάτης): Μπέλλος 6, Χάρλας Ν. 3 (1), Στέργιος 7 (1), Λιάκος 15 (1), Χαλδούπης 6 (1), Μητσάκης 7, Μερκάτης 2, Βλασσόπουλος 11 (3), Χάρλας Γ.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Γυφτονικολός): Μερδίτης 10, Καμπούρης 2, Μπόρσης Κ. 40 (1), Δούκας 6, Τσικλής 2, Παπαϊωάννου 2, Μπόρσης Σ. 6 (1).

 

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς στους δύο ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Πρωτέας Σχηματαρίου-Απόλλων Λιβαδειάς 88-44

Ρεπό: ΑΕΕΠ Χαλκίδας

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Απόλλων Χαλκίδας-Ερμής Σχηματαρίου 57-68

Ρεπό: ΓΑΣ Βασιλικού

 

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ-ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 2 4 2-0 148-86
2 Πρωτέας Σχημ. 2 3 1-1 141-102
3 Απόλλων Λιβ. 2 2 0-2 77-178

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ-ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Ερμής Σχημ. 2 4 2-0 160-106
2 ΓΑΣ Βασιλικού 2 3 1-1 106-143
3 Απόλλων Χαλκ. 2 2 0-2 108-125
ΟΙ ΣΚΟΡΕΡΣ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΟΜΙΛΟΥΣ

ΣΚΟΡΕΡΣ 

  1. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχημ.) 90
  2. Χαντζής (Πρωτέας Σχημ.) 51
  3. Μερδίτης (Ερμής Σχημ.) 41
  4. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 40
  5. Μέγγουλας (ΓΑΣ Βασιλικού) 32
  6. Κουσερής (ΓΑΣ Βασιλικού) 29
  7. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 25
  8. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχημ.) 25
  9. Λιάκος (Απόλλων Χαλκίδας) 23
  10. Λιαλιάρης (ΓΑΣ Βασιλικού) 19
  11. Βόγγελης (Πρωτέας Σχημ.) 19
  12. Παλούκης (Πρωτέας Σχημ.) 17
  13. Ροποτός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 17
  14. Αφένδρας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 17
  15. Παντίσκας (Απόλλων Λιβαδειάς) 17
  16. Βλασσόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 17
  17. Μητσάκης (Απόλλων Χαλκίδας) 17
  18. Καρράς (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 16
  19. Αλιάϊ (Απόλλων Λιβαδειάς) 16
  20. Ντανάσης Αρ. (Πρωτέας Σχημ.) 15

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κουσερής (ΓΑΣ Βασιλικού) 5
  2. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχημ.) 3
  3. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχημ.) 3
  4. Χαντζής (Πρωτέας Σχημ.) 3
  5. Ντανάσης (Πρωτέας Σχημ.) 3
  6. Βλασσόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  7. Χαλδούπης (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  8. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  9. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  10. Ροποτός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  11. Κορόζης (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  12. Μέγγουλας (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  13. Μπόρσης Σ. (Ερμής Σχημ.) 2
  14. Αλιάϊ (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  15. Κρίκος (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  16. Τσάλας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  17. Πηγαιδούλης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  18. Λιαλιάρης (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  19. Χάρλας (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  20. Στέργιος (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  21. Λιάκος (Απόλλων Χαλκίδας) 1

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (28-30 Ιανουαρίου)

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Αναβλήθηκε λόγω covid το ντέρμπι Λοκρός-Άρης Θήβας!

pannikolaou

Αναβολές αγώνων λόγω κακοκαιρίας και όχι μόνο!

pannikolaou