B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (8η αγωνιστική)

Επανεκκίνηση του πρωταθλήματος της Β’ ΕΣΚΑΣΕ για τον α’ όμιλο με ταυτόχρονη έναρξη του β’ γύρου, με την 8η αγωνιστική να περιλαμβάνει ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις.

Η ΑΓΕ Χαλκίδας συνέχισε με νέα νίκη στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά εκτός έδρας απέναντι στο Μαυρομάτι με 98-45.

Η Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων έκανε την έκπληξη, νίκησε τον Απόλλωνα Χαλκίδας με 81-79 και έβαλε ”φωτιά” στη διεκδίκηση της 2ης θέσης που οδηγεί στα playoffs ανόδου.

Ο Γ.Σ. Αυλίδας έκανε άλμα παραμονής με τη νίκη στο Αλιβέρι επί του Πανευβοϊκού με 46-60 και πλέον αν κερδίζει την επόμενη αγωνιστική και το Μαυρομάτι ”σφραγίζει το εισιτήριο”.

Ο Αίαντας Αυλίδας πήρε μεγάλη νίκη επί του Α.Ε. Καρύστου με 66-57, όμως αυτό το ματς θα έχει και…5ο 10λεπτο, καθώς οι φιλοξενούμενοι κατέθεσαν ένσταση για ένα μικρό χρονικό διάστημα που ο Αίαντας έπαιξε χωρίς μικρό στην πεντάδα του στο πρώτο ημίχρονο.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (8η)

Πανευβοϊκός-Γ.Σ. Αυλίδας 46-60

Μαυρομάτι-ΑΓΕ Χαλκίδας 45-98

Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων-Απόλλων Χαλκίδας 81-79

Αίαντας Αυλίδας-Α.Ε. Καρύστου 66-57

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9η-29 & 30/1)

Γ.Σ. Αυλίδας-Μαυρομάτι

ΑΓΕ Χαλκίδας-Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων

Απόλλων Χαλκίδας-Αίαντας Αυλίδας

Πανευβοϊκός-Α.Ε. Καρύστου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 8 16 737-446 8-0
2 Α.Ε. Καρύστου 8 13 533-502 5-3
3 Απόλλων Χαλκ. 7 12 554-492 5-2
4 Αίαντας Αυλίδας 8 12 459-515 4-4
5 Γ.Σ. Αυλίδας 8 12 501-505 4-4
6 Δόξα Διρφ./Μεσσ. 8 11 498-513 3-5
7 Πανευβοϊκός 8 9 426-532 1-7
8 Μαυρομάτι 7 8 394-578 1-6
*Μαυρομάτι και Απόλλων Χαλκίδας έχουν ένα αγώνα λιγότερο.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 183
  2. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 147
  3. Πάττας (Πανευβοϊκός) 127
  4. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 116
  5. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 113
  6. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 112
  7. Μπέγκα (Αίαντας Αυλίδας) 112
  8. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 111
  9. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 111
  10. Γεωργουσόπουλος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 108
  11. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 108
  12. Πετρογιάννης (Πανευβοϊκός) 105
  13. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 99
  14. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 97
  15. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 96
  16. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 96
  17. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 93
  18. Παπαϊωσήφ (Α.Ε. Καρύστου) 82
  19. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 81
  20. Φλώρος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 81

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 37
  2. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 34
  3. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 25
  4. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 22
  5. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 17
  6. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 15
  7. Πάττας (Πανευβοϊκός) 15
  8. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 15
  9. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 14
  10. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 13
  11. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 12
  12. Αρσενικός (Πανευβοϊκός) 12
  13. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 10
  14. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 10
  15. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 10
  16. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 9
  17. Κόλα (Μαυρομάτι) 7
  18. Κόκκορης (Αίαντας Αυλίδας) 7
  19. Σφυρίδης (Α.Ε. Καρύστου) 6
  20. Ψιακής (Α.Ε. Καρύστου) 6
  21. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 6

Σχετικά άρθρα

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Κένταυρος Λιβαδειάς-ΑΓΕ Χαλκίδας 51-72

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (26η αγωνιστική-τελική)

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Νίκη-θρίλερ στην παράταση και παραμονή! Πρωτέας Σχηματαρίου-Κονίστρες 62-51

pannikolaou