B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (9η αγωνιστική)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ για τον α’ όμιλο με τους αγώνες της 9ης μέρας, με δύο συναντήσεις, καθώς το παιχνίδι Γ.Σ. Αυλίδας-Μαυρομάτι αναβλήθηκε λόγω κακοκαιρίας, ενώ ο αγώνας Απόλλων Χαλκίδας-Αίαντας Αυλίδας 32-36 διακόπηκε στο ημίχρονο, λόγω ολισθηρότητας του παρκέ από το νερό που έμπαινε από την οροφή του γυμναστηρίου!

Στα δύο ματς που έγιναν, η ΑΓΕ Χαλκίδας νίκησε εύκολα τη Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων με 99-52, ενώ την Κυριακή το Α.Ε. Καρύστου επικράτησε στο Αλιβέρι του Πανευβοϊκού με 60-78.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η)

Γ.Σ. Αυλίδας-Μαυρομάτι αναβλήθηκε

ΑΓΕ Χαλκίδας-Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων 99-52

Απόλλων Χαλκίδας-Αίαντας Αυλίδας διακόπηκε (32-36)

Πανευβοϊκός-Α.Ε. Καρύστου 60-78

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η-12 & 13/2)

Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων-Γ.Σ. Αυλίδας

Αίαντας Αυλίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας

Α.Ε. Καρύστου-Απόλλων Χαλκίδας

Μαυρομάτι-Πανευβοϊκός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 9 18 836-498 9-0
2 Α.Ε. Καρύστου 9 15 611-562 6-3
3 Απόλλων Χαλκ. 7 12 554-492 5-2
4 Αίαντας Αυλίδας 8 12 459-515 4-4
5 Γ.Σ. Αυλίδας 8 12 501-505 4-4
6 Δόξα Διρφ./Μεσσ. 9 12 550-612 3-6
7 Πανευβοϊκός 9 10 486-610 1-8
8 Μαυρομάτι 7 8 394-578 1-6
*Το Μαυρομάτι και ο Απόλλων Χαλκίδας, έχουν από δύο αγώνες λιγότερους.  Οι Γ.Σ. Αυλίδας και Αίαντας Αυλίδας έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 183
  2. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 168
  3. Πάττας (Πανευβοϊκός) 144
  4. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 131
  5. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 131
  6. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 128
  7. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 117
  8. Πετρογιάννης (Πανευβοϊκός) 116
  9. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 115
  10. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 113
  11. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 113
  12. Μπέγκα (Αίαντας Αυλίδας) 112
  13. Γεωργουσόπουλος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 112
  14. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 108
  15. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 99
  16. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 97
  17. Παπαϊωσήφ (Α.Ε. Καρύστου) 95
  18. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 93
  19. Φλώρος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 93
  20. Μαλισιόβας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 90

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 37
  2. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 36
  3. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 30
  4. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 22
  5. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 19
  6. Πάττας (Πανευβοϊκός) 17
  7. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 15
  8. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 15
  9. Αρσενικός (Πανευβοϊκός) 15
  10. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 14
  11. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 13
  12. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 12
  13. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 10
  14. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 10
  15. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 10
  16. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 10
  17. Κόλα (Μαυρομάτι) 7
  18. Κόκκορης (Αίαντας Αυλίδας) 7
  19. Ψιακής (Α.Ε. Καρύστου) 7
  20. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 6
  21. Σφυρίδης (Α.Ε. Καρύστου) 6

Σχετικά άρθρα

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Κένταυρος Λιβαδειάς-ΑΓΕ Χαλκίδας 51-72

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (26η αγωνιστική-τελική)

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Νίκη-θρίλερ στην παράταση και παραμονή! Πρωτέας Σχηματαρίου-Κονίστρες 62-51

pannikolaou