B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (8η αγωνιστική)

Το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ (β’ όμιλος) επέστρεψε στην αγωνιστική δράση με τα παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής, που ήταν και τα πρώτα για το β’ γύρο του πρωταθλήματος.

Ο πρωτοπόρος Κένταυρος Λιβαδειάς συνέχισε με νίκη, αυτή τη φορά απέναντι στον Μεδεώνα με 89-58.

Νίκη και για την ομάδα των Μπούκαλη, εκτός έδρας απέναντι στα Φάλαρα με 44-77.

Ο Μώλος με πολύ καλή εμφάνιση νίκησε τον Άτλα Καρπενησίου με 77-39, μια νίκη που αφιερώθηκε από τους γηπεδούχους στον Στ. Μπουσδούκο που έφυγε πρόωρα από τη ζωή.

Ο αγώνας Σύλλας-Προοδευτική Λάρυμνας αναβλήθηκε λόγω της κακοκαιρίας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (7η-Εξ αναβολής)

Φάλαρα-Μπούκαλη 44-77

Κένταυρος Λιβαδειάς-Μεδεών 89-58

Σύλλας-Προοδευτική αναβ.

Μώλος-Άτλας Καρπενησίου 77-39

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9η-5-6/2)

Μπούκαλη-Κένταυρος Λιβαδειάς

Μεδεών-Σύλλας

Προοδευτική Λάρυμνας-Μώλος

Φάλαρα-Άτλας Καρπενησίου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 8 16 553-404 8-0
2 Προοδευτική Λαρ. 7 13 485-411 6-1
3 Μεδεών 8 12 508-528 4-4
4 Μώλος 8 12 447-422 4-4
5 Μπούκαλη 8 12 489-429 4-4
6 Σύλλας 7 10 386-431 3-4
7 Άτλας Καρπ. 8 10 400-515 2-6
8 Φάλαρα 8 8 353-481 0-8

*Σύλλας και Προοδευτική Λάρυμνας έχουν από ένα αγώνα λιγότερο. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ευθυμίου (Μεδεών) 142
  2. Σπυριδάκης (Μπούκαλη) 124
  3. Φωτητζόγλου (Προοδευτική) 122
  4. Δάρρας Α. (Προοδευτική) 117
  5. Βλασσόπουλος (Μώλος) 114
  6. Καρφάκης (Κένταυρος Λιβ.) 97
  7. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 87
  8. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 84
  9. Σκαλτσάς (Κένταυρος Λιβ.) 82
  10. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 80
  11. Αναστασίου (Μεδεών) 80
  12. Σιότροπος (Μεδεών) 77
  13. Λούβαρης (Φάλαρα) 77
  14. Φώτου (Σύλλας) 75
  15. Πρένγκα (Σύλλας) 73
  16. Κλούρας (Προοδευτική) 72
  17. Καλοβελώνης (Μώλος) 72
  18. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 70
  19. Σταυρίδης (Μεδεών) 69
  20. Σεργιανάϊ (Άτλας Καρπενησίου) 66

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σιότροπος (Μεδεών) 17
  2. Ευθυμίου (Μεδεών) 15
  3. Φώτου (Σύλλας) 11
  4. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 11
  5. Σταυρίδης (Μεδεών) 11
  6. Μπλέτσας (Μπούκαλη) 10
  7. Βλασσόπουλος (Μώλος) 10
  8. Χράπαλος (Σύλλας) 10
  9. Σεργιανάϊ (Άτλας Καρπενησίου) 9
  10. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 8
  11. Μακρής (Μώλος) 8
  12. Κλούρας (Προοδευτική) 8
  13. Γκούμας (Μπούκαλη) 7
  14. Καλοβελώνης (Μώλος) 7
  15. Χαντζής (Σύλλας) 6
  16. Μεσσήνης (Φάλαρα) 6
  17. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 5

Σχετικά άρθρα

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Κένταυρος Λιβαδειάς-ΑΓΕ Χαλκίδας 51-72

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (26η αγωνιστική-τελική)

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Νίκη-θρίλερ στην παράταση και παραμονή! Πρωτέας Σχηματαρίου-Κονίστρες 62-51

pannikolaou