FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογίες & σκόρερς (1η αγωνιστική)

Πρεμιέρα στη β’ φάση του πρωταθλήματος εφήβων, με τις 14 ομάδες να είναι χωρισμένες σε δύο ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια, που θα αγωνιστούν σε μονά παιχνίδια, με τις δύο πρώτες από κάθε όμιλο να παίρνουν την πρόκριση για τα ημιτελικά της κατηγορίας.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς από την πρεμιέρα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η)

Αστέρας Αλιβερίου-Απόλλων Χαλκίδας 46-58

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Ερμής Σχηματαρίου αναβλήθηκε

ΑΓΕ Χαλκίδας-Κάδμος αναβλήθηκε

Ρεπό: Α.Σ. Καρυστίας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η)

Ερμής Σχηματαρίου-Α.Σ. Καρυστίας

Κάδμος-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

Απόλλων Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας

Ρεπό: Αστέρας Αλιβερίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Απόλλων Χαλκ. 1 2 1-0 58-46
2 Αστ. Αλιβερίου 1 1 0-1 46-58
3 ΑΕΕΠ Χαλκίδας
4 Ερμής Σχημ.
5 ΑΓΕ Χαλκίδας
6 Κάδμος
7 Α.Σ. Καρυστίας

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 19
  2. Ρέτσας (Αστ. Αλιβερίου) 17
  3. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 15
  4. Καραμάνος (Αστ. Αλιβερίου) 15
  5. Κοτρογιάννης Ι. (Απόλλων Χαλκίδας) 11
  6. Βογιατζής (Αστ. Αλιβερίου) 8

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  2. Καραμάνος (Αστ. Αλιβερίου) 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η)

Λοκρός-Γ.Σ. Ιτέας 0-20 α.α.

Σύλλας-Απόλλων Λιβαδειάς 52-70

Μπούκαλη-Κένταυρος Λιβαδειάς 60-59

Ρεπό: Έσπερος Λαμίας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η)

Γ.Σ. Ιτέας-Έσπερος Λαμίας

Απόλλων Λιβαδειάς-Λοκρός

Κένταυρος Λιβαδειάς-Σύλλας

Ρεπό: Μπούκαλη

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Απόλλων Λιβαδειάς 1 2 1-0 70-52
2 Μπούκαλη 1 2 1-0 60-59
3 Γ.Σ. Ιτέας 1 2 1-0 20-0
4 Κένταυρος Λιβ. 1 1 0-1 59-60
5 Σύλλας 1 1 0-1 52-70
6 Έσπερος Λαμίας
7 Λοκρός 1 0 0-1 0-20
  • Ο Λοκρός έχει ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Φακίτσας (Σύλλας) 32
  2. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβ.) 26
  3. Πανουργιάς (Κένταυρος Λιβ.) 21
  4. Τασούλας (Κένταυρος Λιβ.) 18
  5. Κιαμούρης (Μπούκαλη) 15
  6. Παπαγεωργίου Φιλ. (Μπούκαλη) 15
  7. Παπαγεωργίου (Απόλλων Λιβ.) 14
  8. Κουτσούμπας (Απόλλων Λιβ.) 12
  9. Αντωνόπουλος (Μπούκαλη) 12
  10. Κατσαρός (Κένταυρος Λιβ.) 11
  11. Αγκόλλι (Σύλλας) 10

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Φακίτσας (Σύλλας) 5
  2. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβ.) 2
  3. Τασούλας (Κένταυρος Λιβ.) 2
  4. Κουτσούμπας (Απόλλων Λιβ.) 1
  5. Παπαγεωργίου Φιλ. (Μπούκαλη) 1

Σχετικά άρθρα

Αρχίζουν το Σάββατο 4 Ιουνίου τα playoffs της Α’ ΕΣΚΑΣΕ. Το πρόγραμμα των τελικών

pannikolaou

Σαν σήμερα…27 Μαΐου (2016-2021)

pannikolaou

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (28-29 Μαΐου)

pannikolaou