ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Αστέρας Αλιβερίου-Απόλλων Χαλκίδας 46-58

Με το δεξί μπήκε στη β’ φάση των εφήβων ο Απόλλων Χαλκίδας, κερδίζοντας μέσα στο Αλιβέρι τον Αστέρα με 58-46 μετά από καλή εμφάνιση στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού!

Στο ημίχρονο το σκορ ήταν ισόπαλο με 24-24, με τη διαφορά υπέρ του Απόλλωνα να γίνεται στη γ’ περίοδο, όταν με συνεχόμενους πόντους από τους Ζαχαριάδη και Κοτρογιάννη Ι., οι φιλοξενούμενοι πήραν διαφορά 9 πόντων (32-41), την οποία αύξησαν στη συνέχεια για να επικρατήσουν τελικά με 58-46.

Ρέτσας και Καραμάνος οι πρώτοι σκόρερς των γηπεδούχων και από τον Απόλλωνα οι Ζαχαριάδης, Κοτρογιάννης Ι. και Αποστολάτος.

Διαιτητές: Μασλατζίδης Λ.-Γκαράς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 7-12, 24-24, 32-41, 46-58.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Ρέτσας-Μοιρώτσος): Κουκουβάος 6, Μπάνος, Τσελιαγκός, Βογιατζής 8, Παπακωνσταντίνου, Βασιλείου, Ρέτσας 17, Καραμάνος 15 (1), Ντούρας, Μέξης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Τομαράς-Νικολάου): Κοτρογιάννης Β. 6, Μπέλεχας, Σταματίου 5, Στέργιος, Στρατής, Ματσούκας, Κοτρογιάννης Ι. 11, Ζαχαριάδης 19 (1), Αποστολάτος 15, Λιάκος, Βλασσόπουλος 2.