Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Με στόχο το απόλυτο! (17η αγωνιστική)

Με στόχο το απόλυτο των δύο νικών μπαίνουν σήμερα στη μάχη της 17ης αγωνιστικής οι Ερμής Σχηματαρίου και Έσπερος Λαμίας, έχοντας τη δυνατότητα να τα καταφέρουν.

Ο Έσπερος Λαμίας αγωνίζεται στις 3:30 μ.μ. στο ”Χαλκιοπούλειο” με αντίπαλο τους Τιτάνες Παλαμά, με την ομάδα του Σοφογιάννη να θέλει τη νίκη ώστε να επιστρέψει στο δρόμο των επιτυχιών και να παραμείνει σε τροχιά πεντάδας.

Ο Ερμής Σχηματαρίου θα αντιμετωπίσει στο Βόλο την τοπική Νίκη, θέλοντας μια ακόμα νίκη που θα τον διατηρήσει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τι έγινε στον α’ γύρο: 

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 70-64

Διαιτητές: Τσιαπλής-Πράττος-Παπανικολάου Γ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-18, 34-30, 55-48, 70-64.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Χατζιάρας): Τσούμας Γ. 4,  Μάνος 7(1), Καραδήμας 7, Ξένος, Τσούμας Σ. 10 (2), Φαλιάκης 2, Μανδαλάκης 33 (3), Μούμογλου 7 (1), Αρχοντούλης, Βλάχος

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Παπαργυρόπουλος 14, Λάππας 2, Τσεζμετζιδης 2, Στεφάνου 2, Ρουμελιώτης 20 (2), Ευθυμίου 7, Παπασπύρος, Μαγγελάκης 5 (1), Ιωαννίδης, Αργύρης 6, Τεπετιδης 6, Νέστορας.

 

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 84-71

Διαιτητές: Ξέρας-Παζώλης-Γεωργούλης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-20, 41-35, 67-53, 84-71.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Κυριακόπουλος 21 (4), Ανδρέου, Δουρούκης 5 (1), Ζαρμακούπης 9, Χατζηγιαννάκης, Μπόρσης, Καλημέρης 8, Μπακέας 3 (1), Χάλιος, Κωνσταντακάκης 9 (1), Μπότσης, Δημητριάδης 29 (2).

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Μαύρος): Νίκολης 3 (1), Βερτζάγιας 7 (1), Σπανόπουλος, Σκουφέζης, Ζησόπουλος, Κουτίνας 21 (3), Λόλας 5, Μπουσκολίτης, Δελεντζές, Ξενιτίδης 9 (1), Καλλές 7, Σαριμπαλίδης 19 (4).

Το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής και οι διαιτητές:

Κατσιμήδου 17.00 Αίολος Τρικάλων-Δόξα Λευκάδας Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Μπουγλός Π. (Χλωρός)

Χαλκιοπούλειο 15.30 Έσπερος Λαμίας-Τιτάνες Παλαμά Αργυρούδης-Φραγκούλη-Αυγερινός (Χριστοδούλου Γ.)

ΕΑΚ Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας Μαραμής-Γεωργούλης-Βασιλόπουλος (Τσιργούλας)

Ν. Ιωνίας Βόλου 17.00 Νίκη Βόλου-Ερμής Σχηματαρίου Λόρτος-Ξέρας-Καρακώστας (Μηναρετζόπουλος)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών-Ιωάννινα ΣΚ Ελευθεριάδης-Εκίζογλου-Λαδάς (Πλεξίδας) (ΑΝΑΒΟΛΗ)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Μελίκη Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.-Παπανικολάου Γ. (Καραδήμας)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Ερμής Σχημ. 15 29 1199-974 14-1
2 Αίολος Τρικάλων 14 26 1020-823 12-2
3 Δόξα Λευκάδας 15 25 1033-940 10-5
4  Ίκαροι Τρικάλων 13 24 1065-905 11-2
5  Έσπερος Λαμίας 14 23 956-918 9-5
6 ΑΓΣΙ Ιωαννίνων 14 22 990-1024 8-6
7 Νίκη Βόλου 15 22 1026-968 7-8
8 Πρ. Γρεβενών 14 19 970-1028 5-9
9 Τιτάνες Παλαμά 15 19 1029-1134 4-11
10 Ολυμπιακός Β. 14 18 970-1015 4-10
11 Αναγ. Καρδίτσας 14 18 890-1019 4-10
12 Ιωάννινα 14 17 968-1031 3-11
13 ΓΑΣ Μελίκης 15 17 875-1215 2-13

Σχετικά άρθρα

Ανανέωσε με Ζαρμακούπη ο Ερμής Σχηματαρίου!

pannikolaou

Στη Λαμία ο αγώνας κατάταξης της Β’ Εθνικής Αιγάλεω-Αίολος Τρικάλων

pannikolaou

Στον ΠΑΟΚ ο Κωνσταντίνος Μπόρσης!

pannikolaou