B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (9η αγωνιστική-3/2)

Με τον αγώνα Απόλλωνα Χαλκίδας-Αίαντα Αυλίδας που είχε διακοπεί στο ημίχρονο (32-36) το προηγούμενο Σάββατο, συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ, με τη διεξαγωγή του β’ ημιχρόνου, στο οποίο ο Απόλλωνας επικράτησε με 69-67.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η)

Απόλλων Χαλκίδας-Αίαντας Αυλίδας διακόπηκε 69-67

Γ.Σ. Αυλίδας-Μαυρομάτι αναβλήθηκε

ΑΓΕ Χαλκίδας-Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων 99-52

Πανευβοϊκός-Α.Ε. Καρύστου 60-78

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η-12 & 13/2)

Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων-Γ.Σ. Αυλίδας

Αίαντας Αυλίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας

Α.Ε. Καρύστου-Απόλλων Χαλκίδας

Μαυρομάτι-Πανευβοϊκός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 9 18 836-498 9-0
2 Α.Ε. Καρύστου 9 15 611-562 6-3
3 Απόλλων Χαλκ. 8 14 623-559 6-2
4 Αίαντας Αυλίδας 9 13 526-584 4-5
5 Γ.Σ. Αυλίδας 8 12 501-505 4-4
6 Δόξα Διρφ./Μεσσ. 9 12 550-612 3-6
7 Πανευβοϊκός 9 10 486-610 1-8
8 Μαυρομάτι 7 8 394-578 1-6
*Το Μαυρομάτι έχει δύο αγώνες λιγότερους.  Οι Γ.Σ. Αυλίδας και Απόλλων Χαλκίδας έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 200
  2. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 168
  3. Μπέγκα (Αίαντας Αυλίδας) 146
  4. Πάττας (Πανευβοϊκός) 144
  5. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 131
  6. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 131
  7. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 128
  8. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 117
  9. Πετρογιάννης (Πανευβοϊκός) 116
  10. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 115
  11. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 113
  12. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 113
  13. Γεωργουσόπουλος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 112
  14. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 109
  15. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 108
  16. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 106
  17. Παπαϊωσήφ (Α.Ε. Καρύστου) 95
  18. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 93
  19. Φλώρος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 93
  20. Μαλισιόβας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 90

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 40
  2. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 36
  3. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 30
  4. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 25
  5. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 19
  6. Πάττας (Πανευβοϊκός) 17
  7. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 15
  8. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 15
  9. Αρσενικός (Πανευβοϊκός) 15
  10. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 15
  11. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 13
  12. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 12
  13. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 11
  14. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 10
  15. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 10
  16. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 10
  17. Κόκκορης (Αίαντας Αυλίδας) 8
  18. Κόλα (Μαυρομάτι) 7
  19. Ψιακής (Α.Ε. Καρύστου) 7
  20. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 6
  21. Σφυρίδης (Α.Ε. Καρύστου) 6

Σχετικά άρθρα

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (28-29 Μαΐου)

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Α.Ε Καρύστου-Κένταυρος Λιβαδειάς (photo album)

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Βαθμολογία & σκόρερς (4η αγωνιστική-22/5)

pannikolaou