B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (Εξ αναβολής-6/2)

Σε εξ αναβολής αγώνα του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος της Β’ ΕΣΚΑΣΕ για τον α’ όμιλο, το Μαυρομάτι υποδέχθηκε τον Απόλλωνα Χαλκίδας, με την ομάδα της Χαλκίδας να επικρατεί με 71-102.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Μαυρομάτι-Απόλλων Χαλκίδας 71-102

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η-12 & 13/2)

Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων-Γ.Σ. Αυλίδας

Αίαντας Αυλίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας

Α.Ε. Καρύστου-Απόλλων Χαλκίδας

Μαυρομάτι-Πανευβοϊκός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 9 18 836-498 9-0
2 Απόλλων Χαλκ. 9 16 725-630 7-2
3 Α.Ε. Καρύστου 9 15 611-562 6-3
4 Αίαντας Αυλίδας 9 13 526-584 4-5
5 Γ.Σ. Αυλίδας 8 12 501-505 4-4
6 Δόξα Διρφ./Μεσσ. 9 12 550-612 3-6
7 Πανευβοϊκός 9 10 486-610 1-8
8 Μαυρομάτι 8 9 465-680 1-7
*Το Μαυρομάτι και ο Γ.Σ. Αυλίδας έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 220
  2. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 168
  3. Μπέγκα (Αίαντας Αυλίδας) 146
  4. Πάττας (Πανευβοϊκός) 144
  5. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 131
  6. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 131
  7. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 128
  8. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 117
  9. Πετρογιάννης (Πανευβοϊκός) 116
  10. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 115
  11. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 113
  12. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 113
  13. Γεωργουσόπουλος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 112
  14. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 109
  15. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 109
  16. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 108
  17. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 106
  18. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 101
  19. Παπαϊωσήφ (Α.Ε. Καρύστου) 95
  20. Φλώρος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 93
  21. Μαλισιόβας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 90
  22. Σαράπης (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 78
  23. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 70
  24. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 66
  25. Αρσενικός (Πανευβοϊκός) 64

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 44
  2. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 36
  3. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 30
  4. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 25
  5. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 19
  6. Πάττας (Πανευβοϊκός) 17
  7. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 17
  8. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 17
  9. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 15
  10. Αρσενικός (Πανευβοϊκός) 15
  11. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 15
  12. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 12
  13. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 11
  14. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 10
  15. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 10
  16. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 10
  17. Κόκκορης (Αίαντας Αυλίδας) 8
  18. Κόλα (Μαυρομάτι) 7
  19. Ψιακής (Α.Ε. Καρύστου) 7
  20. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 6
  21. Σφυρίδης (Α.Ε. Καρύστου) 6
  22. Χαϊδεμένος (Μαυρομάτι) 5
  23. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 5
  24. Βασιλείου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 5

 

Σχετικά άρθρα

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Κένταυρος Λιβαδειάς-ΑΓΕ Χαλκίδας 51-72

pannikolaou

Κώστας Δημητρίου: ”Η στήριξη του κόσμου μας δίνει οξυγόνο”

pannikolaou

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (28-29 Μαΐου)

pannikolaou