B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (10η αγωνιστική)

Με τη 10η αγωνιστική συνεχίστηκε ο α’ όμιλος της Β’ ΕΣΚΑΣΕ, αλλά με μόλις δύο αγώνες από τους τέσσερις που ήταν προγραμματισμένοι, καθώς οι αναμετρήσεις Α.Ε. Καρύστου-Απόλλων Χαλκίδας και Μαυρομάτι-Πανευβοϊκός, αναβλήθηκαν λόγω κρουσμάτων covid σε Απόλλωνα και Μαυρομάτι αντίστοιχα.

Στα παιχνίδια που έγιναν, η ΑΓΕ Χαλκίδας δυσκολεύτηκε αλλά τα κατάφερε κερδίζοντας εκτός έδρας τον Αίαντα Αυλίδας με 76-60, συνεχίζοντας την αήττητη πορεία της στο πρωτάθλημα, ενώ σημαντική εκτός έδρας νίκη πήρε ο Γ.Σ. Αυλίδας, που επικράτησε με 73-61 της Δόξας Διρφύων/Μεσσαπίων.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (10η)

Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων-Γ.Σ. Αυλίδας 61-73

Αίαντας Αυλίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας 60-76

Α.Ε. Καρύστου-Απόλλων Χαλκίδας αναβλήθηκε

Μαυρομάτι-Πανευβοϊκός αναβλήθηκε

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11η-20/2)

Γ.Σ. Αυλίδας-Αίαντας Αυλίδας

ΑΓΕ Χαλκίδας-Α.Ε. Καρύστου

Πανευβοϊκός-Απόλλων Χαλκίδας

Μαυρομάτι-Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 10 20 912-558 10-0
2 Απόλλων Χαλκ. 9 16 725-630 7-2
3 Α.Ε. Καρύστου 9 15 611-562 6-3
4 Γ.Σ. Αυλίδας 9 14 574-566 5-4
5 Αίαντας Αυλίδας 10 14 586-660 4-6
6 Δόξα Διρφ./Μεσσ. 10 13 611-685 3-7
7 Πανευβοϊκός 9 10 486-610 1-8
8 Μαυρομάτι 8 9 465-680 1-7
*Το Μαυρομάτι έχει δύο αγώνες λιγότερους. Οι Γ.Σ. Αυλίδας, Πανευβοϊκός, Α.Ε. Καρύστου, Απόλλων Χαλκίδας έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 220
  2. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 168
  3. Μπέγκα (Αίαντας Αυλίδας) 160
  4. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 159
  5. Πάττας (Πανευβοϊκός) 144
  6. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 131
  7. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 128
  8. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 128
  9. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 125
  10. Γεωργουσόπουλος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 125
  11. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 119
  12. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 118
  13. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 117
  14. Πετρογιάννης (Πανευβοϊκός) 116
  15. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 116
  16. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 109
  17. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 106
  18. Φλώρος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 104
  19. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 101
  20. Παπαϊωσήφ (Α.Ε. Καρύστου) 95
  21. Μαλισιόβας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 95

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 44
  2. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 38
  3. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 31
  4. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 26
  5. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 19
  6. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 18
  7. Πάττας (Πανευβοϊκός) 17
  8. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 17
  9. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 17
  10. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 17
  11. Αρσενικός (Πανευβοϊκός) 15
  12. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 13
  13. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 11
  14. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 11
  15. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 10
  16. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 10
  17. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 10
  18. Κόκκορης (Αίαντας Αυλίδας) 8
  19. Κόλα (Μαυρομάτι) 7
  20. Ψιακής (Α.Ε. Καρύστου) 7

Σχετικά άρθρα

Κώστας Δημητρίου: ”Η στήριξη του κόσμου μας δίνει οξυγόνο”

pannikolaou

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (28-29 Μαΐου)

pannikolaou

Εκλογές και νέο Δ.Σ. στην Προοδευτική Λάρυμνας

pannikolaou