B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (11η αγωνιστική)

Με την 11η αγωνιστική συνεχίστηκε ο α’ όμιλος της Β’ ΕΣΚΑΣΕ, με το ενδιαφέρον να είναι έντονο, τόσο για τις ομάδες που θα προχωρήσουν στα playoffs όσο και για εκείνες που παλεύουν για την αποφυγή του υποβιβασμού. 

Η ΑΓΕ Χαλκίδας συνέχισε την αήττητη πορεία της επικρατώντας στην έδρα της του Α.Ε. Καρύστου με 77-43, ενώ ο Απόλλων Χαλκίδας πήρε το διπλό στο Αλιβέρι επί του Πανευβοίκού με 51-93.

Νίκη στο τοπικό ντέρμπι της Αυλίδας για τον Αίαντα με 56-50 επί του Γυμναστικού, ενώ σπουδαίο διπλό πήρε η Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων επικρατώντας στο Μαυρομάτι με 50-45.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (11η)

Γ.Σ. Αυλίδας-Αίαντας Αυλίδας 50-56

ΑΓΕ Χαλκίδας-Α.Ε. Καρύστου 77-43

Πανευβοϊκός-Απόλλων Χαλκίδας 51-93

Μαυρομάτι-Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων 45-50

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12η)

Α.Ε. Καρύστου-Γ.Σ. Αυλίδας

Απόλλων Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας

Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων-Πανευβοϊκός

Αίαντας Αυλίδας-Μαυρομάτι

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 11 22 989-601 11-0
2 Απόλλων Χαλκ. 10 18 818-681 8-2
3 Α.Ε. Καρύστου 10 16 654-639 6-4
4 Αίαντας Αυλίδας 11 16 642-710 5-6
5 Γ.Δ. Αυλίδας 10 15 624-622 5-5
6 Δόξα Διρφ./Μεσσ. 11 15 661-730 4-7
7 Πανευβοϊκός 10 11 537-703 1-9
8 Μαυρομάτι 9 10 510-730 1-8
*Το Μαυρομάτι έχει δύο αγώνες λιγότερους. Οι Γ.Σ. Αυλίδας, Πανευβοϊκός, Α.Ε. Καρύστου, Απόλλων Χαλκίδας έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 239
  2. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 182
  3. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 170
  4. Μπέγκα (Αίαντας Αυλίδας) 166
  5. Πάττας (Πανευβοϊκός) 152
  6. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 137
  7. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 136
  8. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 136
  9. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 134
  10. Πετρογιάννης (Πανευβοϊκός) 132
  11. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 131
  12. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 131
  13. Γεωργουσόπουλος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 129
  14. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 126
  15. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 125
  16. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 118
  17. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 112
  18. Φλώρος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 112
  19. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 111
  20. Παπαϊωσήφ (Α.Ε. Καρύστου) 103

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 46
  2. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 38
  3. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 35
  4. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 30
  5. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 19
  6. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 19
  7. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 19
  8. Πάττας (Πανευβοϊκός) 18
  9. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 18
  10. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 17
  11. Αρσενικός (Πανευβοϊκός) 16
  12. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 13
  13. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 13
  14. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 11
  15. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 11
  16. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 11
  17. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 11
  18. Κόκκορης (Αίαντας Αυλίδας) 9
  19. Κόλα (Μαυρομάτι) 7
  20. Ψιακής (Α.Ε. Καρύστου) 7
  21. Βασιλείου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 7

Σχετικά άρθρα

Κώστας Δημητρίου: ”Η στήριξη του κόσμου μας δίνει οξυγόνο”

pannikolaou

Αρχίζουν το Σάββατο 4 Ιουνίου τα playoffs της Α’ ΕΣΚΑΣΕ. Το πρόγραμμα των τελικών

pannikolaou

Σαν σήμερα…27 Μαΐου (2016-2021)

pannikolaou