B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (9η αγωνιστική)

Με τη διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ (β’ όμιλος), με 3 αγώνες, καθώς το παιχνίδι Μπούκαλη-Κένταυρος Λιβαδειάς αναβλήθηκε.

Η Προοδευτική Λάρυμνας πήρε δίκαια τη νίκη απέναντι στον Μώλο με 87-63 παραμένοντας σε απόσταση βολής από την κορυφή.

Στο Δίστομο, σε ένα αγώνα με 19 εύστοχα τρίποντα, ο Μεδών πήρε τη νίκη με 63-57 απέναντι στον Σύλλα, χάρη σε δύο τρίποντα προς το τέλος από τον Σιότροπο!

Στη Λαμία, ο Άτλας ήταν καλύτερος κάνοντας άλμα παραμονής, καθώς επικράτησε απέναντι στα Φάλαρα με 44-64.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η)

Μπούκαλη-Κένταυρος Λιβαδειάς αναβλήθηκε

Μεδεών-Σύλλας 63-57

Προοδευτική Λάρυμνας-Μώλος 87-63

Φάλαρα-Άτλας Καρπενησίου 44-64

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η-12-13/2)

Σύλλας-Μπούκαλη

Μώλος-Μεδεών

Άτλας Καρπενησίου-Προοδευτική Λάρυμνας

Κένταυρος Λιβαδειάς-Φάλαρα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 8 16 553-404 8-0
2 Προοδευτική Λαρ. 8 15 572-474 7-1
3 Μεδεών 9 14 571-585 5-4
4 Μώλος 9 13 510-509 4-5
5 Μπούκαλη 8 12 489-429 4-4
6 Άτλας Καρπ. 9 12 464-559 3-6
7 Σύλλας 8 11 443-494 3-5
8 Φάλαρα 9 9 397-545 0-9

*Σύλλας, Προοδευτική Λάρυμνας, Μπούκαλη, Κένταυρος Λιβαδειάς έχουν από ένα αγώνα λιγότερο. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ευθυμίου (Μεδεών) 159
  2. Φωτητζόγλου (Προοδευτική) 142
  3. Δάρρας Α. (Προοδευτική) 135
  4. Βλασσόπουλος (Μώλος) 130
  5. Σπυριδάκης (Μπούκαλη) 124
  6. Καρφάκης (Κένταυρος Λιβ.) 97
  7. Σιότροπος (Μεδεών) 93
  8. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 87
  9. Φώτου (Σύλλας) 86
  10. Πρένγκα (Σύλλας) 85
  11. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 84
  12. Σταυρίδης (Μεδεών) 83
  13. Καλοβελώνης (Μώλος) 83
  14. Σκαλτσάς (Κένταυρος Λιβ.) 82
  15. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 80
  16. Αναστασίου (Μεδεών) 80
  17. Κλούρας (Προοδευτική) 78
  18. Λούβαρης (Φάλαρα) 77
  19. Χράπαλος (Σύλλας) 76
  20. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 70

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σιότροπος (Μεδεών) 21
  2. Ευθυμίου (Μεδεών) 17
  3. Σταυρίδης (Μεδεών) 15
  4. Φώτου (Σύλλας) 13
  5. Χράπαλος (Σύλλας) 12
  6. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 11
  7. Βλασσόπουλος (Μώλος) 11
  8. Μπλέτσας (Μπούκαλη) 10
  9. Σεργιανάϊ (Άτλας Καρπενησίου) 9
  10. Μεσσήνης (Φάλαρα) 9
  11. Μακρής (Μώλος) 9
  12. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 8
  13. Κλούρας (Προοδευτική) 8
  14. Γκούμας (Μπούκαλη) 7
  15. Καλοβελώνης (Μώλος) 7
  16. Χαντζής (Σύλλας) 6
  17. Φακίτσας (Σύλλας) 6
  18. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 5
  19. Ρομπόκας (Προοδευτική) 5

Σχετικά άρθρα

Κώστας Δημητρίου: ”Η στήριξη του κόσμου μας δίνει οξυγόνο”

pannikolaou

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (28-29 Μαΐου)

pannikolaou

Εκλογές και νέο Δ.Σ. στην Προοδευτική Λάρυμνας

pannikolaou