B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (10η αγωνιστική)

Με την 10η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ στο β’ όμιλο, χωρίς ουσιαστικές ανακατατάξεις στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο πρωτοπόρος Κένταυρος Λιβαδειάς πήρε χωρίς να αγωνιστεί τον αγώνα με τα Φάλαρα (20-0 α.α.) καθώς η ομάδα της Στυλίδας ειδοποίησε πως δεν θα παίξει στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Ο Σύλλας με τον Γ. Ρουμελιώτη να πετυχαίνει 39 πόντους στο ντεμπούτο του, νίκησε με 67-50 την ομάδα των Μπούκαλη βάζοντας πλώρη για την 3η θέση της βαθμολογίας.

Η Προοδευτική Λάρυμνας πήρε εύκολα το διπλό στο Καρπενήσι κερδίζοντας τον Άτλα με το ευρύ 62-102, ενώ εύκολη νίκη πέτυχε και ο Μώλος που επικράτησε του Μεδεώνα με 78-52.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (10η)

Σύλλας-Μπούκαλη 67-50

Μώλος-Μεδεών 78-52

Άτλας Καρπενησίου-Προοδευτική Λάρυμνας 62-102

Κένταυρος Λιβαδειάς-Φάλαρα 20-0 α.α.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11η-26-27/2)

Μπούκαλη-Μώλος

Μεδεών-Άτλας Καρπενησίου

Φάλαρα-Προοδευτική Λάρυμνας

Κένταυρος Λιβαδειάς-Σύλλας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 9 18 573-404 9-0
2 Προοδευτική Λαρ. 9 17 674-536 8-1
3 Μώλος 10 15 588-561 5-5
4 Μεδεών 10 15 623-663 5-5
5 Μπούκαλη 9 13 539-496 4-5
6 Σύλλας 9 13 510-544 4-5
7 Άτλας Καρπ. 10 13 526-661 3-7
8 Φάλαρα 10 9 397-565 0-10

*Τα Φάλαρα έχουν ένα μηδενισμό. 

**Σύλλας, Προοδευτική Λάρυμνας, Μπούκαλη, Κένταυρος Λιβαδειάς έχουν από ένα αγώνα λιγότερο. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Φωτητζόγλου (Προοδευτική) 175
  2. Ευθυμίου (Μεδεών) 170
  3. Βλασσόπουλος (Μώλος) 154
  4. Δάρρας Α. (Προοδευτική) 151
  5. Σπυριδάκης (Μπούκαλη) 146
  6. Σιότροπος (Μεδεών) 107
  7. Κλούρας (Προοδευτική) 102
  8. Καρφάκης (Κένταυρος Λιβ.) 97
  9. Φώτου (Σύλλας) 95
  10. Σταυρίδης (Μεδεών) 94
  11. Πρένγκα (Σύλλας) 92
  12. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 92
  13. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 87
  14. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 84
  15. Καλοβελώνης (Μώλος) 83
  16. Σκαλτσάς (Κένταυρος Λιβ.) 82
  17. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 80
  18. Αναστασίου (Μεδεών) 80
  19. Λούβαρης (Φάλαρα) 77
  20. Χράπαλος (Σύλλας) 76

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σιότροπος (Μεδεών) 25
  2. Ευθυμίου (Μεδεών) 18
  3. Σταυρίδης (Μεδεών) 17
  4. Φώτου (Σύλλας) 15
  5. Βλασσόπουλος (Μώλος) 15
  6. Χράπαλος (Σύλλας) 12
  7. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 11
  8. Μακρής (Μώλος) 11
  9. Μπλέτσας (Μπούκαλη) 10
  10. Σεργιανάϊ (Άτλας Καρπενησίου) 10
  11. Κλούρας (Προοδευτική) 10
  12. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 10
  13. Μεσσήνης (Φάλαρα) 9
  14. Ρουμελιώτης Γ. (Σύλλας) 7
  15. Γκούμας (Μπούκαλη) 7
  16. Καλοβελώνης (Μώλος) 7
  17. Χαντζής (Σύλλας) 6
  18. Φακίτσας (Σύλλας) 6
  19. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 5
  20. Ρομπόκας (Προοδευτική) 5
  21. Ιωακείμ (Προοδευτική) 5

Σχετικά άρθρα

Κώστας Δημητρίου: ”Η στήριξη του κόσμου μας δίνει οξυγόνο”

pannikolaou

Αρχίζουν το Σάββατο 4 Ιουνίου τα playoffs της Α’ ΕΣΚΑΣΕ. Το πρόγραμμα των τελικών

pannikolaou

Σαν σήμερα…27 Μαΐου (2016-2021)

pannikolaou