B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (εξ αναβολής-19/2)

Με τον εξ αναβολής αγώνα της 9ης μέρας μεταξύ Μπούκαλη-Κένταυρου Λιβαδειάς συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ όσο αφορά το β’ όμιλο, με την ομάδα της Λιβαδειάς να επικρατεί δίκαια με 63-47.

Δείτε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία και ο πίνακας των σκόρερς:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Μπούκαλη-Κένταυρος Λιβαδειάς 47-63

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11η-26-27/2)

Μπούκαλη-Μώλος

Μεδεών-Άτλας Καρπενησίου

Φάλαρα-Προοδευτική Λάρυμνας

Κένταυρος Λιβαδειάς-Σύλλας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 10 20 636-451 10-0
2 Προοδευτική Λαρ. 9 17 674-536 8-1
3 Μώλος 10 15 588-561 5-5
4 Μεδεών 10 15 623-663 5-5
5 Μπούκαλη 10 14 586-559 4-6
6 Σύλλας 9 13 510-544 4-5
7 Άτλας Καρπ. 10 13 526-661 3-7
8 Φάλαρα 10 9 397-565 0-10

*Τα Φάλαρα έχουν ένα μηδενισμό. 

**Σύλλας, Προοδευτική Λάρυμνας, έχουν από ένα αγώνα λιγότερο. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Φωτητζόγλου (Προοδευτική) 175
  2. Ευθυμίου (Μεδεών) 170
  3. Σπυριδάκης (Μπούκαλη) 162
  4. Βλασσόπουλος (Μώλος) 154
  5. Δάρρας Α. (Προοδευτική) 151
  6. Καρφάκης (Κένταυρος Λιβ.) 110
  7. Σιότροπος (Μεδεών) 107
  8. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 105
  9. Κλούρας (Προοδευτική) 102
  10. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 97
  11. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 97
  12. Φώτου (Σύλλας) 95
  13. Σταυρίδης (Μεδεών) 94
  14. Πρένγκα (Σύλλας) 92
  15. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 90
  16. Σκαλτσάς (Κένταυρος Λιβ.) 90
  17. Καλοβελώνης (Μώλος) 83
  18. Αναστασίου (Μεδεών) 80
  19. Λούβαρης (Φάλαρα) 77
  20. Χράπαλος (Σύλλας) 76

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σιότροπος (Μεδεών) 25
  2. Ευθυμίου (Μεδεών) 18
  3. Σταυρίδης (Μεδεών) 17
  4. Φώτου (Σύλλας) 15
  5. Βλασσόπουλος (Μώλος) 15
  6. Χράπαλος (Σύλλας) 12
  7. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 12
  8. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 12
  9. Μακρής (Μώλος) 11
  10. Μπλέτσας (Μπούκαλη) 11
  11. Σεργιανάϊ (Άτλας Καρπενησίου) 10
  12. Κλούρας (Προοδευτική) 10
  13. Μεσσήνης (Φάλαρα) 9
  14. Γκούμας (Μπούκαλη) 8
  15. Ρουμελιώτης Γ. (Σύλλας) 7
  16. Καλοβελώνης (Μώλος) 7
  17. Χαντζής (Σύλλας) 6
  18. Φακίτσας (Σύλλας) 6
  19. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 5
  20. Ρομπόκας (Προοδευτική) 5
  21. Ιωακείμ (Προοδευτική) 5

Σχετικά άρθρα

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (21-22 Μαΐου)

pannikolaou

Βροντερό παρών ΑΕΕΠ Χαλκίδας και Απόλλωνα Χαλκίδας στο Evripos Night Run!

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Βαθμολογία & σκόρερς (3η αγωνιστική-15/5)

pannikolaou