B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (11η αγωνιστική)

Με τη διεξαγωγή της 11ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το διήμερο 26-27 Φεβρουαρίου το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ στο β’ όμιλο, με τους δύο πρώτους στη βαθμολογία να συνεχίζουν με νίκες.

Ο Κένταυρος Λιβαδειάς έκανε το 11/11 κερδίζοντας στην έδρα του τον Σύλλα με 59-43, ενώ η Προοδευτική Λάρυμνας είχε εύκολο έργο απέναντι στα Φάλαρα κερδίζοντας με 35-72.

Την Κυριακή, σε ένα αγώνα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, η ομάδα των Μπούκαλη επικράτησε του Μώλου με 56-54.

Ο αγώνας Μεδεών-Άτλας Καρπενησίου δεν διεξήχθη λόγω άρνησης των φιλοξενούμενων να μετακινηθούν στο Δίστομο επικαλούμενοι την κακοκαιρία και για την τύχη του αγώνα θα αποφασίσει η ΕΣΚΑΣΕ.

Δείτε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία και ο πίνακας των σκόρερς:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (11η)

Μπούκαλη-Μώλος 56-54

Μεδεών-Άτλας Καρπενησίου μη διεξαγωγή

Φάλαρα-Προοδευτική Λάρυμνας 35-72

Κένταυρος Λιβαδειάς-Σύλλας 59-43

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12η-13 & 19/3)

Άτλας Καρπενησίου-Μπούκαλη (19/3)

Προοδευτική Λάρυμνας-Μεδεών

Σύλλας-Φάλαρα

Μώλος-Κένταυρος Λιβαδειάς

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 11 22 695-494 11-0
2 Προοδευτική Λαρ. 10 19 746-571 9-1
3 Μώλος 11 16 642-617 5-6
4 Μπούκαλη 11 16 642-613 5-6
5 Μεδεών 10 15 623-663 5-5
6 Σύλλας 10 14 553-603 4-6
7 Άτλας Καρπ. 10 13 526-661 3-7
8 Φάλαρα 11 10 432-637 0-11

*Τα Φάλαρα έχουν ένα μηδενισμό. 

**Σύλλας, Προοδευτική Λάρυμνας, Μεδεών, Άτλας Καρπενησίου, έχουν από ένα αγώνα λιγότερο. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Φωτητζόγλου (Προοδευτική) 199
  2. Σπυριδάκης (Μπούκαλη) 182
  3. Βλασσόπουλος (Μώλος) 180
  4. Ευθυμίου (Μεδεών) 170
  5. Δάρρας Α. (Προοδευτική) 151
  6. Κλούρας (Προοδευτική) 120
  7. Καρφάκης (Κένταυρος Λιβ.) 115
  8. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 110
  9. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 108
  10. Σιότροπος (Μεδεών) 107
  11. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 107
  12. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 104
  13. Φώτου (Σύλλας) 101
  14. Πρένγκα (Σύλλας) 99
  15. Σκαλτσάς (Κένταυρος Λιβ.) 96
  16. Σταυρίδης (Μεδεών) 94
  17. Γκούμας (Μπούκαλη) 83
  18. Καλοβελώνης (Μώλος) 83
  19. Αναστασίου (Μεδεών) 80
  20. Χράπαλος (Σύλλας) 79

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σιότροπος (Μεδεών) 25
  2. Ευθυμίου (Μεδεών) 18
  3. Σταυρίδης (Μεδεών) 17
  4. Φώτου (Σύλλας) 16
  5. Βλασσόπουλος (Μώλος) 16
  6. Χράπαλος (Σύλλας) 13
  7. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 13
  8. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 13
  9. Μπλέτσας (Μπούκαλη) 12
  10. Κλούρας (Προοδευτική) 12
  11. Ρουμελιώτης Γ. (Σύλλας) 11
  12. Μακρής (Μώλος) 11
  13. Σεργιανάϊ (Άτλας Καρπενησίου) 10
  14. Μεσσήνης (Φάλαρα) 9
  15. Γκούμας (Μπούκαλη) 8
  16. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 8
  17. Καλοβελώνης (Μώλος) 7
  18. Φακίτσας (Σύλλας) 7
  19. Αραπάϊ (Φάλαρα) 7
  20. Χαντζής (Σύλλας) 6

Σχετικά άρθρα

Κώστας Δημητρίου: ”Η στήριξη του κόσμου μας δίνει οξυγόνο”

pannikolaou

Αρχίζουν το Σάββατο 4 Ιουνίου τα playoffs της Α’ ΕΣΚΑΣΕ. Το πρόγραμμα των τελικών

pannikolaou

Σαν σήμερα…27 Μαΐου (2016-2021)

pannikolaou