Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.)-ΑΠΣ Λαμίας 50-63

Ο ΑΠΣ Λαμίας πήρε την εκτός έδρας νίκη, επικρατώντας το βράδυ της Κυριακής εκτός έδρας της ΓΑΣ Άμφισσας με 63-50.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν εντυπωσιακά τον αγώνα και προηγήθηκαν στο τέλος της πρώτης περιόδου με 1-19.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και έκλεισαν το ημίχρονο στο -7 (20-27), με την ομάδα της Λαμίας να διατηρεί ένα σταθερό προβάδισμα στο β’ ημίχρονο για να φτάσουν στην τελική επικράτηση με 50-63.

Από την ΓΑΣ Άμφισσας πρώτος σκόρερ ο Ρήγας με 21 πόντους, ενώ από τους νικητές ο Αργύρης, επίσης με 21 πόντους.

Διαιτητές: Ντάνος-Κόλα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 1-19, 20-27, 35-40, 50-63.

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Λαλάς): Μαργώνης, Ρενέσης 7, Γερεντές, Τσινταβής 8, Ρήγας 21 (2), Κουτόνιας 2, Παπούλιας, Δρίβας 4, Βενετσάνης 6, Φαρόπουλος, Γάτος 2, Λαλάς.

ΑΠΣ ΛΑΜΙΑΣ (Αργύρης): Αρσενίου 16 (3), Φακίνος 2, Παρίσης 10 (2), Λάϊος, Ξηρομερίτης, Αργύρης 21 (3), Πολυχρονόπουλος, Ζερντίτσκι 9, Κιαφγοβάντα 4, Κουφαλιώτης 1.