Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Πανευρυτανική-Ορχομενός 55-90

Άλλη μια πολύ καλή εμφάνιση και νέα νίκη για τον νεοσύστατο Ορχομενό, που αυτή τη φορά επικράτησε στο Καρπενήσι της Πανευρυτανικής με 90-55.

Ο ομάδα της Βοιωτίας μετά την πρώτη περίοδο (19-24) επέβαλε το ρυθμό της και στο ημίχρονο ξέφυγε με 22-53 για να πάρει τελικά εύκολα το ροζ φύλλο αγώνος με τελικό σκορ 55-90 και πρώτους σκόρερς τους Τσιλιγιάννη, Ζυγογιάννη που σημείωσαν από 22 πόντους.

Από την Πανευρυτανική ο Λάνης πέτυχε 24 πόντους.

Διαιτητές: Ζάχος-Χουσιάδας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-24, 22-53, 34-77, 55-90.

ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ (Μπαλωμένου-Τσούμα): Ρουμελιώτης 8 (2), Πιπέρας 2, Κότσιεβ 9 (1), Λάνης 24 (2), Κατσούδας, Κολλημένος, Ανδρεαδάκης, Κοτσιμπός 2, Γεμένης 2, Ράπτης 2, Τσάνε 6.

ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ (Σκόνδρας): Θανέλλας 15 (1), Ζγουρός 1, Ζυγογιάννης 22, Παγώνης, Πάττας 9 (1), Ντουρντουρέκας 2, Γελάρδος 3 (1), Τσαντζούρης 2, Σκλάβος, Τσιλιγιάννης 22, Πανουργιάς 4, Αδάμ 10.