FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογίες & σκόρερς (2η αγωνιστική)

Συνέχεια στη β’ φάση του πρωταθλήματος εφήβων με τις συναντήσεις της 2ης αγωνιστικής στους δύο ομίλους, όπου ως γνωστόν, οι ομάδες παίζουν σε μονά παιχνίδια με τις δύο πρώτες να είναι εκείνες που θα πάρουν τα αντίστοιχα εισιτήρια για τα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς από την πρεμιέρα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)

Ερμής Σχηματαρίου-Α.Σ. Καρυστίας 66-64

Κάδμος-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 66-56

Απόλλων Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας 61-71

Ρεπό: Αστέρας Αλιβερίου

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-13/2)

Α.Σ. Καρυστίας-Κάδμος

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Απόλλων Χαλκίδας

ΑΓΕ Χαλκίδας-Αστέρας Αλιβερίου

Ρεπό: Ερμής Σχηματαρίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Απόλλων Χαλκ. 2 3 1-1 119-117
2 ΑΓΕ Χαλκίδας 1 2 1-0 71-61
3 Κάδμος 1 2 1-0 66-56
4 Ερμής Σχημ. 1 2 1-0 66-64
5 Α.Σ. Καρυστίας 1 1 0-1 64-66
6 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 1 1 0-1 56-66
7 Αστ. Αλιβερίου 1 1 0-1 46-58

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 46
  2. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 33
  3. Καβανόζης (Α.Σ. Καρυστίας) 32
  4. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 28
  5. Μπόγρης (Κάδμος) 26
  6. Γκιγκαούριν (Ερμής Σχηματαρίου) 25
  7. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχηματαρίου) 23
  8. Κοτρογιάννης Ι. (Απόλλων Χαλκίδας) 22
  9. Σταματίου (Απόλλων Χαλκίδας) 21
  10. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 20
  11. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 17
  12. Ρέτσας (Αστ. Αλιβερίου) 17
  13. Μπότσης (Κάδμος) 15
  14. Καραμάνος (Αστ. Αλιβερίου) 15
  15. Ευαγγελίου Γ. (Κάδμος) 12
  16. Μερδίτης (Ερμής Σχηματαρίου) 11
  17. Τσαούσης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 10
  18. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 10

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μπόγρης (Κάδμος) 3
  2. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  3. Ευαγγελίου (Κάδμος) 2
  4. Τσαούσης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  5. Γκιγκαούριν (Ερμής Σχηματαρίου) 2
  6. Μερδίτης (Ερμής Σχηματαρίου) 2
  7. Καβανόζης (Α.Σ. Καρυστίας) 2
  8. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 2
  9. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  10. Θεοδώρου (Κάδμος) 1
  11. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 1
  12. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 1
  13. Ανδρέου (Ερμής Σχηματαρίου) 1
  14. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχηματαρίου) 1
  15. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  16. Διαμαντίδης (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  17. Κοτρογιάννης Ι. (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  18. Σταματίου (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  19. Καραμάνος (Αστ. Αλιβερίου) 1

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)

Γ.Σ. Ιτέας-Έσπερος Λαμίας 68-55

Απόλλων Λιβαδειάς-Λοκρός 82-66

Κένταυρος Λιβαδειάς-Σύλλας 58-22

Ρεπό: Μπούκαλη

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-12-13/2)

Έσπερος Λαμίας-Απόλλων Λιβαδειάς

Λοκρός-Κένταυρος Λιβαδειάς

Σύλλας-Μπούκαλη

Ρεπό: Γ.Σ. Ιτέας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Απόλλων Λιβαδειάς 2 4 2-0 152-118
2 Γ.Σ. Ιτέας 2 4 2-0 88-55
3 Κένταυρος Λιβ. 2 3 1-1 117-82
4 Μπούκαλη 1 2 1-0 60-59
5 Σύλλας 2 2 0-2 74-128
6 Έσπερος Λαμίας 1 1 0-1 55-68
7 Λοκρός 2 1 0-2 66-102
  • Ο Λοκρός έχει ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβ.) 47
  2. Φακίτσας (Σύλλας) 43
  3. Κουτσούμπας (Απόλλων Λιβ.) 42
  4. Πανουργιάς (Κένταυρος Λιβ.) 33
  5. Τασούλας (Κένταυρος Λιβ.) 32
  6. Χαλκιάς (Γ.Σ. Ιτέας) 27
  7. Παπαγεωργίου (Απόλλων Λιβ.) 22
  8. Χαρίλας Δ. (Έσπερος Λαμίας) 18
  9. Ξηρογιάννης (Λοκρός) 16
  10. Κιαμούρης (Μπούκαλη) 15
  11. Παπαγεωργίου Φιλ. (Μπούκαλη) 15
  12. Κατσαρός (Κένταυρος Λιβ.) 15
  13. Κατωπόδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 13
  14. Ανέστης (Λοκρός) 13
  15. Χαρίλας Αθ. (Έσπερος Λαμίας) 13
  16. Αγκόλλι (Σύλλας) 13
  17. Πάττας (Λοκρός) 12
  18. Αντωνόπουλος (Μπούκαλη) 12
  19. Σταμούλης (Κένταυρος Λιβ.) 12

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Φακίτσας (Σύλλας) 6
  2. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβ.) 5
  3. Χαλκιάς (Γ.Σ. Ιτέας) 4
  4. Κουτρόγιαννος (Γ.Σ. Ιτέας) 3
  5. Χαρίλας Αθ. (Έσπερος Λαμίας) 3
  6. Μαρκάκης (Λοκρός) 3
  7. Τασούλας (Κένταυρος Λιβ.) 3
  8. Κουτσούμπας (Απόλλων Λιβ.) 3
  9. Κατσίμπρας Φ. (Γ.Σ. Ιτέας) 2
  10. Μολές Ι. (Γ.Σ. Ιτέας) 2
  11. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 2
  12. Πάττας (Λοκρός) 2
  13. Κατωπόδης (Απόλλων Λιβ.) 2
  14. Παπαγεωργίου Φιλ. (Μπούκαλη) 1

Σχετικά άρθρα

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (21-22 Μαΐου)

pannikolaou

Σαν σήμερα…18 Μαΐου (2016-2021)

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (εξ αναβολής): Βαθμολογία & σκόρερς (24η αγωνιστική-17/5)

pannikolaou