FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογίες & σκόρερς (3η αγωνιστική)

Η β’ φάση εφήβων συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 12-13 Φεβρουαρίου με τη διεξαγωγή της 3ης αγωνιστικής στους δύο ομίλους, με τις δύο πρώτες από κάθε όμιλο να είναι εκείνες που θα πάρουν τα αντίστοιχα εισιτήρια για τα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς από την 3η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η)

Α.Σ. Καρυστίας-Κάδμος 63-92

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Απόλλων Χαλκίδας αναβλήθηκε

ΑΓΕ Χαλκίδας-Αστέρας Αλιβερίου αναβλήθηκε

Ρεπό: Ερμής Σχηματαρίου

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η-19&20/2)

Απόλλων Χαλκίδας-Α.Σ. Καρυστίας

Αστέρας Αλιβερίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

Κάδμος-Ερμής Σχηματαρίου

Ρεπό: ΑΓΕ Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Κάδμος 2 4 2-0 158-118
2 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 2 3 1-1 138-127
3 Απόλλων Χαλκ. 2 3 1-1 119-117
4 Ερμής Σχημ. 2 3 1-1 127-146
5 ΑΓΕ Χαλκίδας 1 2 1-0 71-61
6 Α.Σ. Καρυστίας 2 2 0-2 127-158
7 Αστ. Αλιβερίου 1 1 0-1 46-58

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Καβανόζης (Α.Σ. Καρυστίας) 59
  2. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχηματαρίου) 54
  3. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 46
  4. Μπόγρης (Κάδμος) 45
  5. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 40
  6. Γκιγκαούριν (Ερμής Σχηματαρίου) 40
  7. Μπότσης (Κάδμος) 36
  8. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 33
  9. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 31
  10. Φωτοκεχαγιάς (Α.Σ. Καρυστίας) 29
  11. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 28
  12. Ευαγγελίου (Κάδμος) 26
  13. Θεοδώρου (Κάδμος) 24
  14. Τσαούσης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 23
  15. Μερδίτης (Ερμής Σχηματαρίου) 22
  16. Κοτρογιάννης Ι. (Απόλλων Χαλκίδας) 22
  17. Σταματίου (Απόλλων Χαλκίδας) 21
  18. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 17
  19. Ρέτσας (Αστ. Αλιβερίου) 17

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μπόγρης (Κάδμος) 6
  2. Τσαούσης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  3. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 4
  4. Ευαγγελίου (Κάδμος) 4
  5. Θεοδώρου (Κάδμος) 3
  6. Γκιγκαούριν (Ερμής Σχηματαρίου) 3
  7. Καβανόζης (Α.Σ. Καρυστίας) 3
  8. Μερδίτης (Ερμής Σχηματαρίου) 2
  9. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 2
  10. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  11. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  12. Οικονόμου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η)

Έσπερος Λαμίας-Απόλλων Λιβαδειάς 89-49

Λοκρός-Κένταυρος Λιβαδειάς 57-72

Σύλλας-Μπούκαλη 35-98

Ρεπό: Γ.Σ. Ιτέας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η-20/2)

Κένταυρος Λιβαδειάς-Έσπερος Λαμίας

Μπούκαλη-Λοκρός

Απόλλων Λιβαδειάς-Γ.Σ. Ιτέας

Ρεπό: Σύλλας Αιδηψού

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Κένταυρος Λιβ. 3 5 2-1 189-139
2 Απόλλων Λιβ. 3 5 2-1 201-207
3 Μπούκαλη 2 4 2-0 158-94
4 Γ.Σ. Ιτέας 2 4 2-0 88-55
5 Έσπερος Λαμ. 2 3 1-1 144-117
6 Σύλλας 3 3 0-3 109-226
7 Λοκρός 3 2 0-3 123-174
  • Ο Λοκρός έχει ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κουτσούμπας (Απόλλων Λιβ.) 64
  2. Πανουργιάς (Κένταυρος Λιβ.) 58
  3. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβ.) 58
  4. Φακίτσας (Σύλλας) 43
  5. Χαρίλας Δ. (Έσπερος Λαμίας) 35
  6. Κιαμούρης (Μπούκαλη) 35
  7. Τασούλας (Κένταυρος Λιβ.) 32
  8. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 32
  9. Πάττας (Λοκρός) 32
  10. Χαρίλας Αθ. (Έσπερος Λαμίας) 29
  11. Κατσαρός (Κένταυρος Λιβ.) 29
  12. Χαλκιάς (Γ.Σ. Ιτέας) 27
  13. Ξηρογιάννης (Λοκρός) 27
  14. Αντωνόπουλος (Μπούκαλη) 27
  15. Παπαδήμας Κ. (Μπούκαλη) 27
  16. Παπαγεωργίου (Απόλλων Λιβ.) 24
  17. Παπαγεωργίου Φιλ. (Μπούκαλη) 24
  18. Αγκόλλι (Σύλλας) 24
  19. Ανέστης (Λοκρός) 23
  20. Αγαπητός (Σύλλας) 20

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χαρίλας Αθ. (Έσπερος Λαμίας) 6
  2. Φακίτσας (Σύλλας) 6
  3. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβ.) 6
  4. Παπαδήμας Κ. (Μπούκαλη) 5
  5. Πάττας (Λοκρός) 5
  6. Χαλκιάς (Γ.Σ. Ιτέας) 4
  7. Κουτσούμπας (Απόλλων Λιβ.) 4
  8. Κουτρόγιαννος (Γ.Σ. Ιτέας) 3
  9. Χαρίλας Δημ. (Έσπερος Λαμίας) 3
  10. Λεμονής (Έσπερος Λαμίας) 3
  11. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 3
  12. Μαρκάκης (Λοκρός) 3
  13. Τασούλας (Κένταυρος Λιβ.) 3
  14. Κατσίμπρας Φ. (Γ.Σ. Ιτέας) 2
  15. Μολές Ι. (Γ.Σ. Ιτέας) 2
  16. Αργύρης (Έσπερος Λαμίας) 2
  17. Σώκος (Κένταυρος Λιβ.) 2
  18. Μπεζενές (Κένταυρος Λιβ.) 2
  19. Σαββόπουλος (Σύλλας) 2
  20. Ζότο (Λοκρός) 2
  21. Κατωπόδης (Απόλλων Λιβ.) 2
  22. Παπαγεωργίου Φιλ. (Μπούκαλη) 2

Σχετικά άρθρα

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Και τώρα…τελικός Πρωτέας Σχηματαρίου-Κονίστρες! Έπεσαν Άρης Αμφίκλειας & Αστέρας Αλιβερίου

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (25η αγωνιστική)

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Νίκη στο ντέρμπι και τώρα playoffs! Άρης Θήβας-Λοκρός 64-61

pannikolaou