FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογίες & σκόρερς (4η αγωνιστική)

Η β’ φάση εφήβων συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 19-20 Φεβρουαρίου με τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής στους δύο ομίλους, με τις δύο πρώτες από κάθε όμιλο να είναι εκείνες που θα πάρουν τα αντίστοιχα εισιτήρια για τα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Στον α’ όμιλο, η ΕΣΚΑΣΕ θα αποφασίσει αν ο αγώνας Απόλλων Χαλκίδας-Α.Σ. Καρυστίας θα οριστεί εκ νέου, η θα χρεωθεί με μηδενισμό η φιλοξενούμενη ομάδα.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς από την 3η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η)

Απόλλων Χαλκίδας-Α.Σ. Καρυστίας μη διεξαγωγή

Αστέρας Αλιβερίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 52-59

Κάδμος-Ερμής Σχηματαρίου αναβλήθηκε

Ρεπό: ΑΓΕ Χαλκίδας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η-26 & 27/2)

Α.Σ. Καρυστίας-Αστέρας Αλιβερίου

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας

Ερμής Σχηματαρίου-Απόλλων Χαλκίδας

Ρεπό: Κάδμος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 3 5 2-1 197-179
2 Κάδμος 2 4 2-0 158-118
3 Απόλλων Χαλκ. 2 3 1-1 119-117
4 Ερμής Σχημ. 2 3 1-1 127-146
5 ΑΓΕ Χαλκίδας 1 2 1-0 71-61
6 Αστ. Αλιβερίου 2 2 0-2 98-117
7 Α.Σ. Καρυστίας 2 2 0-2 127-158

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Καβανόζης (Α.Σ. Καρυστίας) 59
  2. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχηματαρίου) 54
  3. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 49
  4. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 46
  5. Μπόγρης (Κάδμος) 45
  6. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 43
  7. Καραμάνος (Αστ. Αλιβερίου) 42
  8. Γκιγκαούριν (Ερμής Σχηματαρίου) 40
  9. Μπότσης (Κάδμος) 36
  10. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 33
  11. Ρέτσας (Αστ. Αλιβερίου) 31
  12. Φωτοκεχαγιάς (Α.Σ. Καρυστίας) 29
  13. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 28
  14. Τσαούσης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 27
  15. Ευαγγελίου (Κάδμος) 26

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μπόγρης (Κάδμος) 6
  2. Τσαούσης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  3. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 4
  4. Οικονόμου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 4
  5. Ευαγγελίου (Κάδμος) 4
  6. Θεοδώρου (Κάδμος) 3
  7. Γκιγκαούριν (Ερμής Σχηματαρίου) 3
  8. Καβανόζης (Α.Σ. Καρυστίας) 3
  9. Μερδίτης (Ερμής Σχηματαρίου) 2
  10. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 2
  11. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  12. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  13. Καραμάνος (Αστ. Αλιβερίου) 2

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η)

Κένταυρος Λιβαδειάς-Έσπερος Λαμίας 62-82

Μπούκαλη-Λοκρός 58-47

Απόλλων Λιβαδειάς-Γ.Σ. Ιτέας 47-80

Ρεπό: Σύλλας Αιδηψού

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η-26 & 27/2)

Έσπερος Λαμίας-Μπούκαλη

Λοκρός-Σύλλας

Γ.Σ. Ιτέας-Κένταυρος Λιβαδειάς

Ρεπό: Απόλλων Λιβαδειάς

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Μπούκαλη 3 6 3-0 216-141
2 Γ.Σ. Ιτέας 3 6 3-0 168-102
3 Κένταυρος Λιβ. 4 6 2-2 251-221
4 Απόλλων Λιβ. 4 6 2-2 248-287
5 Έσπερος Λαμ. 3 5 2-1 226-179
6 Σύλλας 3 3 0-3 109-226
7 Λοκρός 4 3 0-4 170-232
  • Ο Λοκρός έχει ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κουτσούμπας (Απόλλων Λιβ.) 85
  2. Πανουργιάς (Κένταυρος Λιβ.) 70
  3. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβ.) 66
  4. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 58
  5. Χαρίλας Αθ. (Έσπερος Λαμίας) 54
  6. Πάττας (Λοκρός) 52
  7. Σταμούλης (Κένταυρος Λιβ.) 47
  8. Χαρίλας Δ. (Έσπερος Λαμίας) 47
  9. Φακίτσας (Σύλλας) 43
  10. Κατσαρός (Κένταυρος Λιβ.) 43
  11. Κιαμούρης (Μπούκαλη) 42
  12. Παπαδήμας Κ. (Μπούκαλη) 42
  13. Αντωνόπουλος (Μπούκαλη) 40
  14. Χαλκιάς (Γ.Σ. Ιτέας) 37
  15. Ανέστης (Λοκρός) 36

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χαρίλας Αθ. (Έσπερος Λαμίας) 10
  2. Παπαδήμας Κ. (Μπούκαλη) 8
  3. Πάττας (Λοκρός) 7
  4. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 7
  5. Μολές Ι. (Γ.Σ. Ιτέας) 6
  6. Χαρίλας Δημ. (Έσπερος Λαμίας) 6
  7. Φακίτσας (Σύλλας) 6
  8. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβ.) 6
  9. Κουτσούμπας (Απόλλων Λιβ.) 6
  10. Χαλκιάς (Γ.Σ. Ιτέας) 4
  11. Κουτρόγιαννος (Γ.Σ. Ιτέας) 3
  12. Λεμονής (Έσπερος Λαμίας) 3
  13. Αργύρης (Έσπερος Λαμίας) 3
  14. Μαρκάκης (Λοκρός) 3
  15. Τασούλας (Κένταυρος Λιβ.) 3

Σχετικά άρθρα

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Κένταυρος Λιβαδειάς-ΑΓΕ Χαλκίδας 51-72

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (26η αγωνιστική-τελική)

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Νίκη-θρίλερ στην παράταση και παραμονή! Πρωτέας Σχηματαρίου-Κονίστρες 62-51

pannikolaou