FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογίες & σκόρερς (5η αγωνιστική)

Η β’ φάση εφήβων συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 26-27 Φεβρουαρίου με τη διεξαγωγή της 5ης αγωνιστικής στους δύο ομίλους, με το ενδιαφέρον να κορυφώνεται καθώς το πρωτάθλημα οδεύει προς το τέλος του.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς από την αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Α.Σ. Καρυστίας-Αστέρας Αλιβερίου 55-62

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας 51-61

Ερμής Σχηματαρίου-Απόλλων Χαλκίδας 70-64

Ρεπό: Κάδμος

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-13/3)

ΑΓΕ Χαλκίδας-Α.Σ. Καρυστίας

Αστ. Αλιβερίου-Ερμής Σχηματαρίου

Απόλλων Χαλκίδας-Κάδμος

Ρεπό: ΑΕΕΠ Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 4 6 2-2 248-240
2 Ερμής Σχημ. 3 5 2-1 197-210
3 Κάδμος 2 4 2-0 158-118
4 ΑΓΕ Χαλκίδας 2 4 2-0 132-112
5 Απόλλων Χαλκ. 3 4 1-2 183-187
6 Αστ. Αλιβερίου 3 4 1-2 160-172
7 Α.Σ. Καρυστίας 3 3 0-3 182-220

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Καβανόζης (Α.Σ. Καρυστίας) 84
  2. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχηματαρίου) 82
  3. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 73
  4. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 65
  5. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 58
  6. Καραμάνος (Αστ. Αλιβερίου) 57
  7. Γκιγκαούριν (Ερμής Σχηματαρίου) 57
  8. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 55
  9. Μπόγρης (Κάδμος) 45
  10. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 42
  11. Βογιατζής (Αστ. Αλιβερίου) 39
  12. Μερδίτης (Ερμής Σχηματαρίου) 39
  13. Μπότσης (Κάδμος) 36
  14. Κοτρογιάννης Ι. (Απόλλων Χαλκίδας) 35
  15. Ρέτσας (Αστ. Αλιβερίου) 35
  16. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 32
  17. Φωτοκεχαγιάς (Α.Σ. Καρυστίας) 32
  18. Τσαούσης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 31

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μπόγρης (Κάδμος) 6
  2. Καβανόζης (Α.Σ. Καρυστίας) 6
  3. Τσαούσης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  4. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  5. Οικονόμου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  6. Γκιγκαούριν (Ερμής Σχηματαρίου) 5
  7. Καραμάνος (Αστ. Αλιβερίου) 5
  8. Ευαγγελίου (Κάδμος) 4
  9. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  10. Μερδίτης (Ερμής Σχηματαρίου) 4
  11. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 4
  12. Θεοδώρου (Κάδμος) 3
  13. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  14. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  15. Διαμαντίδης (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  16. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  17. Βογιατζής (Αστ. Αλιβερίου) 2
  18. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχηματαρίου) 2

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Έσπερος Λαμίας-Μπούκαλη 78-43

Λοκρός-Σύλλας 20-0 α.α.

Γ.Σ. Ιτέας-Κένταυρος Λιβαδειάς 55-45

Ρεπό: Απόλλων Λιβαδειάς

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η 11-13/3)

Σύλλας-Έσπερος Λαμίας

Μπούκαλη-Γ.Σ. Ιτέας

Κένταυρος Λιβαδειάς-Απόλλων Λιβαδειάς

Ρεπό: Λοκρός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Γ.Σ. Ιτέας 4 8 4-0 223-147
2 Έσπερος Λαμ. 4 7 3-1 304-222
3 Μπούκαλη 4 7 3-1 259-219
4 Κένταυρος Λιβ. 5 7 2-3 296-276
5 Απόλλων Λιβ. 4 6 2-2 248-287
6 Λοκρός 5 5 1-4 190-232
7 Σύλλας 4 3 0-4 109-246
  • Λοκρός και Σύλλας έχουν από ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κουτσούμπας (Απόλλων Λιβ.) 85
  2. Πανουργιάς (Κένταυρος Λιβ.) 79
  3. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 76
  4. Χαρίλας Αθ. (Έσπερος Λαμίας) 72
  5. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβ.) 66
  6. Χαρίλας Δ. (Έσπερος Λαμίας) 63
  7. Χαλκιάς (Γ.Σ. Ιτέας) 55
  8. Κατσαρός (Κένταυρος Λιβ.) 53
  9. Παπαδήμας Κ. (Μπούκαλη) 53
  10. Πάττας (Λοκρός) 52
  11. Σταμούλης (Κένταυρος Λιβ.) 49
  12. Κιαμούρης (Μπούκαλη) 48
  13. Τασούλας (Κένταυρος Λιβ.) 45
  14. Φακίτσας (Σύλλας) 43
  15. Αντωνόπουλος (Μπούκαλη) 42
  16. Ανέστης (Λοκρός) 36

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χαρίλας Αθ. (Έσπερος Λαμίας) 14
  2. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 9
  3. Παπαδήμας Κ. (Μπούκαλη) 9
  4. Χαλκιάς (Γ.Σ. Ιτέας) 8
  5. Χαρίλας Δημ. (Έσπερος Λαμίας) 8
  6. Πάττας (Λοκρός) 7
  7. Μολές Ι. (Γ.Σ. Ιτέας) 6
  8. Λεμονής (Έσπερος Λαμίας) 6
  9. Φακίτσας (Σύλλας) 6
  10. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβ.) 6
  11. Κουτσούμπας (Απόλλων Λιβ.) 6
  12. Τασούλας (Κένταυρος Λιβ.) 5
  13. Κατσίμπρας Φ. (Γ.Σ. Ιτέας) 4
  14. Κουτρόγιαννος (Γ.Σ. Ιτέας) 3
  15. Αργύρης (Έσπερος Λαμίας) 3
  16. Μαρκάκης (Λοκρός) 3

Σχετικά άρθρα

Αρχίζουν το Σάββατο 4 Ιουνίου τα playoffs της Α’ ΕΣΚΑΣΕ. Το πρόγραμμα των τελικών

pannikolaou

Σαν σήμερα…27 Μαΐου (2016-2021)

pannikolaou

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (28-29 Μαΐου)

pannikolaou