ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Κάδμος-Πρωτέας Σχηματαρίου 50-48

Μεγάλο ντέρμπι, όπως αναμενόταν άλλωστε, για το πρωτάθλημα Νεανίδων, με τον Κάδμο να επικρατεί του Πρωτέα Σχηματαρίου με 50-48!

Ο Πρωτέας ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι και προηγήθηκε με 8-17 και 20-31 στο ημίχρονο, αλλά στη συνέχεια ο Κάδμος ανέβασε ρυθμό για να πάει το ματς στον πόντο!

Με 6 πόντους της Μπάτσαρη προς το τέλος και δύο βολές της Μπόβαλη, ο Κάδμος πήρε τελικά τη νίκη με 50-48 τρέχοντας ένα 15-6 στο τελευταίο 10λεπτο!

Από τους γηπεδούχους, αποβλήθηκε με δύο τεχνικές ποινές ο προπονητής της ομάδας Π. Παπαδάκης.

Για τον Κάδμο, πρώτες σκόρερς οι Καλπούζου, Μπόβαλη και Μπάτσαρη.

Από τον Πρωτέα Σχηματαρίου η Χαντζή σημείωσε 23 πόντους.

Διαιτητές: Γερονικολός-Κατσέλη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-17, 20-31, 35-42, 50-48.

ΚΑΔΜΟΣ (Παπαδάκης-Αναστασίου): Βενιζέλου, Μαυρίδη, Μπόβαλη 3, Μιλλεούνη 2, Καλπούζου 16 (1), Μπάτσαρη 13 (1), Θεοδώρου, Μπόβαλη Ι. 15, Γκοντίνου.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής-Ευμορφοπούλου): Ρούσσου 7 (1), Χαντζή 23 (2), Αγγελή, Τσομώκου 2, Μπανούτα 1, Νικόλα 9, Καρακικέ 6.