FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογίες & σκόρερς (1η αγωνιστική)

Η β’ φάση παίδων έκανε πρεμιέρα το Σαββατοκύριακο 12-13 Φεβρουαρίου με τη διεξαγωγή της 1ης αγωνιστικής στους δύο ομίλους, με τις δύο πρώτες από κάθε όμιλο να είναι εκείνες που θα πάρουν τα αντίστοιχα εισιτήρια για τα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς από την 1η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η)

Ερμής Σχηματαρίου-Πρωτέας Σχηματαρίου 37-79

ΑΓΕ Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού αναβλήθηκε

Α.Σ. Καρυστίας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 40-82

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-19-23/2)

ΓΑΣ Βασιλικού-Ερμής Σχηματαρίου

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας

Πρωτέας Σχηματαρίου-Α.Σ. Καρυστίας

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 1 2 1-0 82-40
2 Πρωτέας Σχημ. 1 2 1-0 79-37
3 Ερμής Σχημ. 1 1 0-1 37-79
4 Α.Σ. Καρυστίας 1 1 0-1 40-82
5 ΑΓΕ Χαλκίδας
6 ΓΑΣ Βασιλικού

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 38
  2. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχημ.) 25
  3. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχημ.) 19
  4. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχημ.) 16
  5. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 16
  6. Βόγγελης (Πρωτέας Σχημ.) 15
  7. Τσέπας (Α.Σ. Καρυστίας) 14
  8. Παλούκης (Πρωτέας Σχημ.) 10
  9. Πηγαϊδούλης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 9
  10. Μπόρσης Σ. (Ερμής Σχημ.) 8
  11. Παπαλιόλιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 8

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχημ.) 4
  2. Τσέπας (Α.Σ. Καρυστίας) 4
  3. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχημ.) 3
  4. Τσάλας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  5. Πηγαϊδούλης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  6. Μπισούκου (Πρωτέας Σχημ.) 1
  7. Βόγγελης (Πρωτέας Σχημ.) 1
  8. Παλούκης (Πρωτέας Σχημ.) 1
  9. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχημ.) 1
  10. Μπόρσης Σ. (Ερμής Σχημ.) 1
  11. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 1
  12. Γκίκας (Α.Σ. Καρυστίας) 1

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η)

Μπούκαλη-Έσπερος Λαμίας αναβλήθηκε

Σύλλας-Γ.Σ. Ιτέας 42-74

Κένταυρος Λιβαδειάς-Τελεθριακός 74-43

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-16-19/2)

Γ.Σ. Ιτέας-Μπούκαλη

Τελεθριακός-Σύλλας Αιδηψού

Έσπερος Λαμίας-Κένταυρος Λιβαδειάς

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Γ.Σ. Ιτέας 1 2 1-0 74-42
2 Κένταυρος Λιβ. 1 2 1-0 74-43
3 Τελεθριακός 1 1 0-1 43-74
4 Σύλλας 1 1 0-1 42-74
5 Έσπερος Λαμ.
6 Μπούκαλη

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μολές Α. (Γ.Σ. Ιτέας) 28
  2. Τασούλας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 19
  3. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 19
  4. Σταμούλης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 16
  5. Κουβλής Σ. (Τελεθριακός) 16
  6. Κουβλής Κ. (Τελεθριακός) 15
  7. Παναγιωτόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 15
  8. Πρένγκα (Σύλλας) 14
  9. Χαλέμπας (Σύλλας) 10
  10. Θεοφάνης (Γ.Σ. Ιτέας) 8
  11. Ζαχαρόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 8
  12. Τριάντης (Σύλλας) 8

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τασούλας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 2
  2. Χαλέμπας (Σύλλας) 2
  3. Τριάντης (Σύλλας) 2
  4. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 1
  5. Μολές Α. (Γ.Σ. Ιτέας) 1
  6. Κορομπίλης (Σύλλας) 1

 

Σχετικά άρθρα

Το θαύμα του Πρωτέα Σχηματαρίου! Από φαβορί για υποβιβασμό στην παραμονή!

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Κένταυρος Λιβαδειάς-ΑΓΕ Χαλκίδας 51-72

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (26η αγωνιστική-τελική)

pannikolaou