FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογίες & σκόρερς (2η αγωνιστική)

Η β’ φάση παίδων έκανε πρεμιέρα το Σαββατοκύριακο 19-20 Φεβρουαρίου με τη διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής στους δύο ομίλους, με τις δύο πρώτες από κάθε όμιλο να είναι εκείνες που θα πάρουν τα αντίστοιχα εισιτήρια για τα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Στον α’ όμιλο, αναμένεται η απόφαση της Ένωσης για τον αγώνα Πρωτέας Σχηματρίου-Α.Σ. Καρυστίας που δεν διεξήχθη, αν θα οριστεί εκ νέου, η αν θα χρεωθεί με μηδενισμό η φιλοξενούμενη ομάδα.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς από τη 2η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)

ΓΑΣ Βασιλικού-Ερμής Σχηματαρίου 68-77

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας (23/2)

Πρωτέας Σχηματαρίου-Α.Σ. Καρυστίας μη διεξαγωγή

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-26-27/2 & 5/3)

Ερμής Σχηματαρίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

ΑΓΕ Χαλκίδας-Α.Σ. Καρυστίας

Πρωτέας Σχηματαρίου-ΓΑΣ Βασιλικού

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Ερμής Σχημ. 2 3 1-1 114-147
2 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 1 2 1-0 82-40
3 Πρωτέας Σχημ. 1 2 1-0 79-37
4 ΓΑΣ Βασιλικού 1 1 0-1 68-77
5 Α.Σ. Καρυστίας 1 1 0-1 40-82
6 ΑΓΕ Χαλκίδας

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχημ.) 63
  2. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 38
  3. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχημ.) 25
  4. Μπόρσης Σ. (Ερμής Σχημ.) 21
  5. Πρίφτι Α. (ΓΑΣ Βασιλικού) 20
  6. Μερδίτης (Ερμής Σχημ.) 20
  7. Λιαλιάρης (ΓΑΣ Βασιλικού) 19
  8. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχημ.) 16
  9. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 16
  10. Βόγγελης (Πρωτέας Σχημ.) 15
  11. Μέγγουλας (ΓΑΣ Βασιλικού) 14
  12. Τσέπας (Α.Σ. Καρυστίας) 14
  13. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 12
  14. Παλούκης (Πρωτέας Σχημ.) 10

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχημ.) 4
  2. Μερδίτης (Ερμής Σχημ.) 4
  3. Μπόρσης Σ. (Ερμής Σχημ.) 4
  4. Πρίφτι Α. (ΓΑΣ Βασιλικού) 4
  5. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 4
  6. Τσέπας (Α.Σ. Καρυστίας) 4
  7. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχημ.) 3
  8. Τσάλας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  9. Πηγαϊδούλης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  10. Μπισούκου (Πρωτέας Σχημ.) 1
  11. Βόγγελης (Πρωτέας Σχημ.) 1
  12. Παλούκης (Πρωτέας Σχημ.) 1
  13. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχημ.) 1
  14. Λιαλιάρης (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  15. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 1
  16. Γκίκας (Α.Σ. Καρυστίας) 1

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)

Γ.Σ. Ιτέας-Μπούκαλη (5/3)

Τελεθριακός-Σύλλας Αιδηψού 32-36

Έσπερος Λαμίας-Κένταυρος Λιβαδειάς 70-59

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-27/2 & 5-6/3)

Μπούκαλη-Τελεθριακός

Σύλλας-Κένταυρος Λιβαδειάς

Έσπερος Λαμίας-Γ.Σ. Ιτέας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Κένταυρος Λιβ. 2 3 1-1 133-113
2 Σύλλας 2 3 1-1 78-106
3 Γ.Σ. Ιτέας 1 2 1-0 74-42
4 Έσπερος Λαμ. 1 2 1-0 70-59
5 Τελεθριακός 2 2 0-2 75-110
6 Μπούκαλη

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χαρίλας Δ. (Έσπερος Λαμίας) 42
  2. Τασούλας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 33
  3. Μολές Α. (Γ.Σ. Ιτέας) 28
  4. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 28
  5. Μπεζενές (Κένταυρος Λιβαδειάς) 25
  6. Αγαπητός (Σύλλας) 22
  7. Σταμούλης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 22
  8. Πρένγκα (Σύλλας) 20
  9. Ζώγας (Τελεθριακός) 19
  10. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 16
  11. Κουβλής Σ. (Τελεθριακός) 16
  12. Κουβλής Κ. (Τελεθριακός) 15
  13. Παναγιωτόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 15
  14. Θεοδώρου (Τελεθριακός) 13
  15. Χαλέμπας (Σύλλας) 12

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 3
  2. Αγαπητός (Σύλλας) 3
  3. Τασούλας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 3
  4. Καραχρήστος (Έσπερος Λαμίας) 2
  5. Χαλέμπας (Σύλλας) 2
  6. Τριάντης (Σύλλας) 2
  7. Θεοδώρου (Τελεθριακός) 2
  8. Ζώγας (Τελεθριακός) 2
  9. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 2
  10. Μολές Α. (Γ.Σ. Ιτέας) 1
  11. Χαρίλας Δ. (Έσπερος Λαμίας) 1
  12. Κορομπίλης (Σύλλας) 1
  13. Φίκας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 1
  14. Παππάς (Κένταυρος Λιβαδειάς) 1

Σχετικά άρθρα

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Και τώρα…τελικός Πρωτέας Σχηματαρίου-Κονίστρες! Έπεσαν Άρης Αμφίκλειας & Αστέρας Αλιβερίου

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (25η αγωνιστική)

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Νίκη στο ντέρμπι και τώρα playoffs! Άρης Θήβας-Λοκρός 64-61

pannikolaou