FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογίες & σκόρερς (3η αγωνιστική)

Συνέχεια στη β’ φάση της κατηγορίας παίδων με τη διεξαγωγή της 3ης αγωνιστικής στον α’ όμιλο και ενός εξ αναβολής αγώνα της 2ης αγωνιστικής στο β’ όμιλο.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς από την 3η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η)

Ερμής Σχηματαρίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (5/3)

ΑΓΕ Χαλκίδας-Α.Σ. Καρυστίας 50-34

Πρωτέας Σχηματαρίου-ΓΑΣ Βασιλικού 87-67

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η 12-13 & 20/3)

Α.Σ. Καρυστίας-Ερμής Σχηματαρίου

ΑΓΕ Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου (20/3)

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 2 4 2-0 142-66
2  Πρωτέας Σχημ. 2 4 2-0 166-104
3 ΑΓΕ Χαλκίδας 2 3 1-1 76-94
4 Ερμής Σχημ. 2 3 1-1 114-147
5 ΓΑΣ Βασιλικού 2 2 0-2 135-164
6 Α.Σ. Καρυστίας 2 2 0-2 74-132

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχημ.) 63
  2. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 56
  3. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχημ.) 48
  4. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχημ.) 47
  5. Λιαλιάρης (ΓΑΣ Βασιλικού) 44
  6. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 29
  7. Πρίφτι Α. (ΓΑΣ Βασιλικού) 28
  8. Βόγγελης (Πρωτέας Σχημ.) 26
  9. Μέγγουλας (ΓΑΣ Βασιλικού) 24
  10. Τριανταφύλλου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 21
  11. Τσέπας (Α.Σ. Καρυστίας) 20
  12. Μπόρσης Σ. (Ερμής Σχημ.) 21
  13. Μερδίτης (Ερμής Σχημ.) 20
  14. Ροποτός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 19
  15. Κούτρας Π. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 18
  16. Παπαλιόλιος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 18
  17. Παλούκης (Πρωτέας Σχημ.) 18

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχημ.) 8
  2. Τσέπας (Α.Σ. Καρυστίας) 6
  3. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχημ.) 5
  4. Μερδίτης (Ερμής Σχημ.) 4
  5. Μπόρσης Σ. (Ερμής Σχημ.) 4
  6. Πρίφτι Α. (ΓΑΣ Βασιλικού) 4
  7. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 4
  8. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  9. Τσάλας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  10. Κουσερής (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  11. Τσιώλης (Πρωτέας Σχημ.) 2
  12. Βόγγελης (Πρωτέας Σχημ.) 2
  13. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 2

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Μπούκαλη-Έσπερος Λαμίας 40-63

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η 5-6/3)

Μπούκαλη-Τελεθριακός

Σύλλας-Κένταυρος Λιβαδειάς

Έσπερος Λαμίας-Γ.Σ. Ιτέας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Έσπερος Λαμ. 2 4 2-0 133-99
2 Κένταυρος Λιβ. 2 3 1-1 133-113
3 Σύλλας 2 3 1-1 78-106
4 Γ.Σ. Ιτέας 1 2 1-0 74-42
5 Τελεθριακός 2 2 0-2 75-110
6 Μπούκαλη 1 1 0-1 40-63

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χαρίλας Δ. (Έσπερος Λαμίας) 69
  2. Τασούλας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 33
  3. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 33
  4. Μολές Α. (Γ.Σ. Ιτέας) 28
  5. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 28
  6. Μπεζενές (Κένταυρος Λιβαδειάς) 25
  7. Αγαπητός (Σύλλας) 22
  8. Σταμούλης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 22
  9. Πρένγκα (Σύλλας) 20
  10. Ζώγας (Τελεθριακός) 19
  11. Κουβλής Σ. (Τελεθριακός) 16
  12. Κουβλής Κ. (Τελεθριακός) 15
  13. Παναγιωτόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 15
  14. Παπακώστας (Μπούκαλη) 13
  15. Θεοδώρου (Τελεθριακός) 13
  16. Χαλέμπας (Σύλλας) 12

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 3
  2. Αγαπητός (Σύλλας) 3
  3. Τασούλας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 3
  4. Καραχρήστος (Έσπερος Λαμίας) 3
  5. Χαρίλας Δ. (Έσπερος Λαμίας) 2
  6. Χαλέμπας (Σύλλας) 2
  7. Τριάντης (Σύλλας) 2
  8. Θεοδώρου (Τελεθριακός) 2
  9. Ζώγας (Τελεθριακός) 2
  10. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 2
  11. Μολές Α. (Γ.Σ. Ιτέας) 1
  12. Κορομπίλης (Σύλλας) 1
  13. Φίκας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 1
  14. Παππάς (Κένταυρος Λιβαδειάς) 1
  15. Αναγνωστόπουλος (Μπούκαλη) 1
  16. Σακκάς (Μπούκαλη) 1

Σχετικά άρθρα

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Κένταυρος Λιβαδειάς-ΑΓΕ Χαλκίδας 51-72

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (26η αγωνιστική-τελική)

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Νίκη-θρίλερ στην παράταση και παραμονή! Πρωτέας Σχηματαρίου-Κονίστρες 62-51

pannikolaou