FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Επιβλητική εμφάνιση! Αλίαρτος-Κάδμος 42-64

Ο Κάδμος συνέχισε με νέα νίκη στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ κερδίζοντας εκτός έδρας την Αλίαρτο με 64-42, με την ομάδα του Αναστασίου να επιβεβαιώνει για μια ακόμα φορά την αγωνιστική της άνοδο, αλλά και το γεγονός ότι μπορεί και παίρνει παιχνιδια μέσα από την πολύ καλή της άμυνα.

Η Αλίαρτος, που έχει μείνει χαμηλά στη βαθμολογία, είχε πολύ δύσκολο έργο, που έγινε ακόμα δυσκολότερο από τη στιγμή που δεν κατάφερε να βρει διαδρόμους προς το αντίπαλο καλάθι και με 42 πόντους ενεργητικό δεν είχε και ιδιαίτερες ελπίδες για να διεκδικήσει κάτι καλύτερο.

Μέχρι το 15′ πάντως οι δυο ομάδες πήγαιναν κοντά στο σκορ (20-25), με τον Κάδμο να βρίσκει σουτ από την περιφέρεια και να κλείνει το ημίχρονο με 24-38.

Στο β’ ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα για να φτάσουν δίκαια και άνετα στο τελικό 42-64.

Διαιτητές: Ντάνος-Χριστοδούλου Σπ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-20, 24-38, 28-51, 42-64.

ΑΛΙΑΡΤΟΣ (Σκλατσάς): Τζανόπουλος Ε., Τζανόπουλος Τ. 4, Τσέκος 2, Παπαποστόλου 10, Τζαβαρίνης 5 (1), Σκυριανός 2, Σταγκίδης 3 (1), Λάζαρης 2, Αρβανίτης, Βλαχογιάννης 2, Αντωνίου, Αρβανίτης 12 (1).

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου-Δεφίγγος): Σκούμας Λ., Ευαγγελίου Γ., Ευαγγελίου Γ., Μπόγρης 16 (1), Κόλλιας 11 (2), Φλώτσιος 1, Παπαδάκης 13 (2), Θεοδώρου 4, Κωνσταντούρας 11 (1), Σκούμας Δ., Σταμέλος 2, Γεροντίτης 6.