B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Πανευβοϊκός-Απόλλων Χαλκίδας 51-93

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη νίκη για τον Απόλλωνα Χαλκίδας στο κλειστό του Αλιβερίου απέναντι στον Πανευβοϊκό με 93-51, με τους φιλοξενούμενους να ανεβάζουν τα στάνταρ της απόδοσής τους στο β’ ημίχρονο.

Ο Πανευβοϊκός ήταν ανταγωνιστικός για ένα ημίχρονο με το σκορ στο 33-44, αλλά η συνέχεια ανήκε αποκλειστικά στην ομάδα της Χαλκίδας, που αυτή τη φορά βρήκε λύσεις στην επίθεση από πολλούς παίκτες και όχι μόνο από τον Τομαρά, φτάνοντας σε μια άνετη νίκη με 51-93.

Από τον Πανευβοϊκό ξεχώρισε επιθετικά ο Πετρογιάννης με 16 πόντους, ενώ από τον Απόλλωνα που είχε 5 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, ο Χοτζαλάρι επέστρεψε με 19 πόντους, ενώ ο νεαρός Διαμαντίδης σημείωσε 14 πόντους, στην πρώτη του συμμετοχή με το αντρικό τμήμα.

Διαιτητές: Τσάλας Γ.-Εκιτζίδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-28, 33-44, 41-69, 51-93.

ΠΑΝΕΥΒΟΪΚΟΣ (Κόντος): Μπασινάς 3 (1), Πάτας 8 (1), Πετρογιάννης 16, Αρσενικός 7 (1), Αλαφάκης 6 (2), Μπαραμπούτης, Χαραλάμπους 2, Δημάκος, Μοίρος, Καράφυλλος 2, Κόντος 7, Βαρβαντάκης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Νικολάου): Διαμαντίδης 14, Ζερβουδάκης, Σταματίου 2, Τομαράς 19 (2), Χοτζαλάρι 19 (5), Μητρόπουλος 3 (1), Τσώκος 11, Ζαχαριάδης 3 (1), Αποστολάτος 12 (2), Προκοπάκης 8, Μήλος 2, Χοροζίδης 2.