B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Μεδεών-Σύλλας Αιδηψού 63-57

Ο Μεδεών νίκησε με ανατροπή στην τελευταία περίοδο τον Σύλλα Αιδηψού με 63-57, φτάνοντας τις 5 νίκες στο πρωτάθλημα που τον διατηρούν στην 3η θέση της βαθμολογίας!

Ενδιαφέρον ματς, με ανατροπές στο σκορ και με πολλά εύστοχα τρίποντα και από τους δύο αντιπάλους, που βρήκαν συνολικά το στόχο σε 19 προσπάθειες!

Ο Σύλλας προηγήθηκε με 20-30 στο ημίχρονο, αλλά ο Μεδεών με τρίποντα κυρίως του Σταυρίδη ροκάνισε τη διαφορά.

Προς το τέλος, ”μίλησε” η εμπειρία του Σιότροπου που με δύο εύστοχα τρίποντα έδωσε την ώθηση στην ομάδα του ώστε να επικρατήσει με 63-57!

Πρώτοι σκόρερς των νικητών οι Ευθυμίου, Σιότροπος, Σταυρίδης και από τον Σύλλα οι Φακίτσας, Πρένγκα.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Πατάγιας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-12, 20-30, 40-43, 63-57.

ΜΕΔΕΩΝ (Αριδάς): Γκιουζέλης 8, Παπαθεοδώρου, Σταυρίδης 14 (4), Αριδάς 6, Ντινόπουλος 2, Σιότροπος 16 (4), Ευθυμίου 17 (2).

ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ (Ρουμελιώτης): Αγαπητός 11 (1), Αγκόλλι, Φώτου 11 (2), Φακίτσας 12 (4), Σαββόπουλος, Χράπαλος 11 (2), Πετεβές, Πρένγκα 12.