FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Ήττα-πισωγύρισμα! Αναγ. Λαμίας-Αγρίνιο 55-66

Ήττα-πισωγύρισμα για την Αναγέννηση Λαμίας, που σε ένα αγώνα που είχε τα χαρακτηριστικά τελικού για την ομάδα του Κουμπούρα, δεν τα κατάφερε, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα από το Αγρίνιο, με το οποίο έχει τους ίδιους στόχους, με 55-66!

Η Αναγέννηση Λαμίας βρέθηκε σε πολύ κακή μέρα, σε αντίθεση με το Αγρίνιο που είχε πολύ καλά ποσοστά ευστοχίας, παίρνοντας από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ.

Στο ημίχρονο το Αγρίνιο προηγήθηκε με 28-36, στο 25′ το Αγρίνιο ξέφυγε με 32-46 για να τελειώσει το τρίτο 10λεπτο με τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ με 38-56.

Στο 35΄το σκορ ήταν 44-59, με το Αγρίνιο να κρατάει το υπέρ του προβάδισμα φτάνοντας τελικά στη νίκη με 55-66.

Πλέον το έργο της Αναγέννησης για την παραμονή γίνεται δύσκολο, αλλά όχι και απίθανο. Απλά σήμερα, θα μπορούσε αν είχε κερδίσει αυτό το ματς να είχε βάλει ισχυρές βάσεις για τη σωτήρια, κάτι που δεν έγινε, με το Αγρίνιο με το +11 να καλύπτει και τη διαφορά της ήττας του στον πρώτο γύρο όταν η Αναγέννηση Λαμίας είχε κερδίσει στην παράταση με 71-78.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Χουγιάζος-Τσάλας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-22, 28-36, 38-56, 55-66.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Αγγελόπουλος, Φετοκάκης, Λιάπης, Αντωνόπουλος 6, Κουμπούρας 6, Μεϊντάνης, Τσιότας 12, Πελεκούδας 18, Χρυσοσπάθης, Χαντζόπουλος 5 (1), Καλλίλας, Κοντολάτος 8.

ΑΓΡΙΝΙΟ (Σταυροθανάσης): Τασσόπουλος 17 (2), Πολύζος, Γαλαγάλας, Γκρίζης 6 (1), Σταμούλης 15 (1), Παπαθανασόπουλος Δ. 2, Δάρλας 11 (3), Παρθένης, Παπαθανασόπουλος Χ. 15 (2).