FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Αντιστάθηκε αλλά δεν τα κατάφερε! Αμπελώνας-Αναγ. Λαμίας 88-73

Η Αναγέννηση είχε δύσκολο έργο σήμερα, στην έδρα μιας από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος, όπως είναι ο Αμπελώνας, αλλά η πολύ καλή εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου δημιούργησε προσδοκίες για κάτι καλό!

Τελικά, στο τελευταίο 10λεπτο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους στην επίθεση καταφέρνοντας να πάρουν διαφορά ασφαλείας και να πάρουν τη νίκη με 88-73.

Στο πρώτο ημίχρονο η Αναγέννηση είχε καταφέρει να ελέγχει πλήρως το ρυθμό του αγώνα, με τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ με το οριακό 39-36.

Στο 30′ το σκορ ήταν στο 60-58, όμως η συνέχεια ανήκε στους γηπεδούχους που με πρωταγωνιστή τον Γκιουλέκα που σημείωσε 36 πόντους έφτασαν στη νίκη με 88-73.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Καρακώστας-Δημητρόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-14, 39-36, 60-58, 88-73.

ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας, Χαιρετίδης 4, Γιώτης 11, Καραγιάννης, Κοτσόνας 12, Τσιούλκας 14 (1), Βλησαρούλης 2, Γκιουλέκας 33 (6), Αποστολάκης 4, Παλάσκας 5 (1), Τεκούσης, Μπεχλιβάνος 3 (1).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κούμπουρας): Πρίμπας, Φετοκάκης 5, Λιάπης 16 (2), Αντωνόπουλος 11 (3), Μεϊντάνης 3, Τσιότας 13 (1), Πελεκούδας 8, Χρυσοσπάθης, Χαντζόπουλος 12 (2), Καλλίλας 1, Κοντολάτος 4.