Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Πάλεψε μέχρι το 30′ τον αδικεί η διαφορά! Δάφνη-Τελεθριακός 94-76

Ο Τελεθριακός κέρδισε τις εντυπώσεις στην έδρα της ισχυρής Δάφνης, ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι και με 15 πόντους διαφορά παρότι αγωνίστηκε χωρίς Ανδρ. Γκιζόγιαννη, Μητσιμπόνα, Τσιριμώκο, αλλά μετά το 30′ η κούραση έπαιξε το ρόλο της και η Δάφνη πήρε τη νίκη με 94-76, με μια διαφορά 18 πόντων που δεν αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα.

Ο Τελεθριακός όσο είχε δυνάμεις έλεγχε απόλυτα τον αγώνα, πιάνοντας πολύ καλή απόδοση και εκμεταλλευόμενος το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι τους υποτίμησαν βλέποντας απέναντι τους μόλις 6 παίκτες.

Στο 10′ ο Τελεθριακός προηγήθηκε με 9-24, στο ημίχρονο διατήρησε τη διαφορά σε αυτά τα επίπεδα (33-440, αλλά στη συνέχεια η Δάφνη ανέβασε την απόδοση της και στο τελευταίο 10λεπτο με επιμέρους σκορ 30-15 πήραν τη νίκη με 94-76.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Περδετζόγλου-Αντωνέλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-24, 33-44, 64-61, 94-76.

ΔΑΦΝΗ (Σμυρνιώτης): Τζιβελέκας 31 (5), Κούλιος 8 (2), Καραχάλιας, Βαλτατζής 4, Πίνης 14 (4), Κερασοβίτης 3 (1), Μπιάλας 6 (2), Τόκα 3, Μουσιόπουλος 4, Ζέφι 1, Τζωρτζάκης, Μελιος 20 (2).

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Τσαούσης-Φώτου): Πανταζής 13 (1), Στεφάνου 13 (3), Γκρινιάρης 19, Παπανικολάου, Γκιζόγιαννης Σ. 23 (2), Κιαπέκος 8.