FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Κένταυρος Λιβαδειάς-Σύλλας Αιδηψού 58-22

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα εφήβων (β’ φάση) για τον Κένταυρο Λιβαδειάς, που μετά από καλή εμφάνιση στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, επικράτησε άνετα του Σύλλα Αιδηψού με 58-22.

Οι παίκτες του Μάρκου πήραν διαφορά ασφαλείας στο σκορ μετά την πρώτη περίοδο, για να προηγηθούν στο ημίχρονο με 37-12 και να φτάσουν εύκολα στη νίκη με 58-22.

Διαιτητές: Τσόκανος-Χριστοδούλου Σπ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-5, 37-12, 51-16, 58-22.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Μάρκου): Κατσαρός 4, Σώκος 4, Παλέτας, Ψιλόπουλος 5, Παππάς 2, Μάρκος 3, Μπεζεντές 2, Παπαθανασίου 4, Πανουργιάς 12, Σταμούλης 4, Τασούλας 14 (1), Βαρουξής 4.

ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ (Ρουμελιώτης-Χράπαλος): Αγαπητός 2, Χαλέμπας, Τρίκας 2, Φακίτσας 11 (1), Σαββόπουλος 2, Κορομπίλης 2, Αγκόλλι 3, Πετεβές, Πρένγκα, Καππές 2.