FEATURED ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ (Α’ Ημιτελικός): Σύλλας-Πρωτέας Σχηματαρίου 52-60

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στον τελικό των νεανίδων έκανε ο Πρωτέας Σχηματαρίου, που νίκησε εκτός έδρας τον Σύλλα, με 60-52!

Η ομάδα του Χαντζή, που θα υπερασπιστεί το +8 στον επαναληπτικό, προηγήθηκε με 25-31 στο ημίχρονο, ενώ στο 30′ ξέφυγε με 37-52, με 12 πόντους της Χαντζή σε αυτή την περίοδο.

Στο τελευταίο 10λεπτο ο Σύλλας, με τρίποντα κυρίως της Θ. Λούμη μείωσε τη διαφορά στο τελικό 52-60.

Πρώτη σκόρερ από τον Σύλλα η Θ. Λούμη με 24 (5) πόντους και από τον Πρωτέα Σχηματρίου η Χαντζή με 30 (1) πόντους.

Διαιτητές: Καλαπόδης-Μυτιληνάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-12, 25-31, 37-52, 52-60.

ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ (Παπαργυρόπουλος-Χράπαλος): Καπελαρή 3, Σουλιάδη 2, Γκοτζάϊ, Μαστάϊ, Παπακοσμά Δ., Φακίτσα 4, Παπακοσμά Ε. 4, Λούμη Α. 2, Μπουροδήμου, Παπασταμάτη, Λούμη Θ. 24 (5), Κυργιώργη 13 (2).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής-Ευμορφοπούλου): Νικόλα 6, Αναστασίου, Ρούσσου 6 (1), Χαντζή 30 (1), Αγγελή 5, Καρακικέ 4, Τσομώκου 6, Μπανούτα 3 (1).