FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (16η αγωνιστική-εξ αναβολής): LIVE SCORE

LIVE SCORE

ΓΑΣ Άμφισσας-Αστέρας Αλιβερίου 4-0 (3′), 4-4 (4′), 8-4 (6′), 12-6 (8′), 22-10 (10′), 28-20 (13′), 36-26 (18′), 38-30 (19′), 43-33 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 45-33 (22΄), 50-33 (24΄), 50-34 (25΄), 50-38 (26΄), 53-43 (28΄), 60-45(29΄), 63-47 (32΄), 63-54 (34΄), 63-56 (36΄), 67-56 (38΄), 73-58 ΤΕΛΙΚΟ

Άρης Αμφίκλειας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 11-14 (8΄), 16-19 (10΄), 29-19 (15΄), 41-34 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 43-44 (23΄), 53-54 (30΄), 59-59 (36΄), 67-65 (39΄40¨), 70-65 ΤΕΛΙΚΟ

Αλίαρτος-Μαλεσίνα 7-10 (5΄), 15-18 (8΄), 27-23 (13΄), 36-26 (17΄), 38-35 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 41-40 (23΄), 49-51 (28΄), 55-61 (32΄), 60-73 (38′), 61-77 (39΄), 62-79 ΤΕΛΙΚΟ

Λοκρός-Απόλλων Λιβαδειάς 6-4 (4΄), 3-9 (6΄), 18-13 (7΄), 26-16 (10΄), 30-21 (13΄), 43-32 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 51-40 (23΄), 58-46 (27΄), 64-53 (30΄), 72-53 (33΄), 80-61 (37΄), 86-63 ΤΕΛΙΚΟ

ΓΑΣ Βασιλικού-Πρωτέας Σχηματαρίου 9-10 (8΄), 17-15 (10΄), 24-25 (18΄), 34-29 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 35-31(22΄), 44-37 (27΄), 49-39 (30΄), 55-51 (36΄), 63-51 (37΄), 63-56 (38΄ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΔΙΑΚΟΠΗ .Οι διαιτητές περιμένουν την αστυνομία για τη συνέχιση του αγώνα), 65-56 (38΄45΄΄), 70-61 ΤΕΛΙΚΟ

Άρης Θήβας-Κάδμος 0-2 (2΄), 1-2 (3΄), 6-15 (8΄), 11-17(9΄), 14-19 (10΄), 19-19 (12΄), 22-19(13΄), 22-29 (15΄), 27-31(16΄), 29-31 (17΄), 31-34 (18΄), 34-35 (19΄), 39-39 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 41-41 (21΄), 46-43 (24΄), 54-49 (27΄), 58-52 (29΄), 63-53 (30΄), 65-53 (31΄), 68-53 (32΄), 68-58 (36΄), 72-60 (38΄), 74-61 (39΄), 77-61 ΤΕΛΙΚΟ

Κονίστρες-Γ.Σ. Ιτέας 20-9 (8΄), 23-18 (13΄), 25-32 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ) 31-41(27΄), 33-45 (32΄), 36-51 (38΄), 41-54 ΤΕΛΙΚΟ

Το πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ συνεχίζεται σήμερα με τη διεξαγωγή της 16ης αγωνιστικής, που είχε αναβληθεί πριν από 15 μέρες λόγω της κακοκαιρίας.

Ο ΓΑΣ Άμφισσας αντιμετωπίζει στις 5 μ.μ. τον Αστέρα Αλιβερίου ενώ τα υπόλοιπα 6 παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 6 μ.μ.

Μείνετε μαζί μας για τη live εξέλιξη όλων των αγώνων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

18:00 Κλειστό Αμφίκλειας Άρης Αμφίκλειας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Ντάνος-Καραμπιτσάκος)

18:00 Κλειστό Αλιάρτου Αλίαρτος-Μαλεσίνα (Χουγιάζος-Χαϊνά)

18:00 Κλειστό Αταλάντης Λοκρός-Απόλλων Λιβαδειάς (Σπυρόπουλος-Τσάλας Γ.)

18:00 Κλειστό Βασιλικού ΓΑΣ Βασιλικού-Πρωτέας Σχηματαρίου (Τσάλας Ι.-Γερονικολός)

18:00 Κλειστό Θήβας Άρης Θήβας-Κάδμος (Σπυρόπουλος Σπ.-Αργυρούδης Μιχ.-ΕΣΚΑ)

17:00 Κλειστό Άμφισσας ΓΑΣ Άμφισσας-Αστέρας Αλιβερίου (Κοτσιμπός-Ζαφείρη)

18:00 Κλειστό Αλιβερίου Κονίστρες-Γ.Σ. Ιτέας (Παντελίδης-Νικολιάς)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Λοκρός 15 29 1197-940 14-1
2 Άρης Θήβας 15 28 1163-1017 13-2
3 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 15 26 1005-836 11-4
4 ΓΑΣ Άμφισσας 15 26 1057-954 11-4
5 Κάδμος 15 25 993-839 10-5
6 Απόλλων Λιβ. 15 23 950-959 8-7
7 Κονίστρες 15 22 782-869 7-8
8 ΓΑΣ Βασιλικού 15 22 956-940 7-8
9 Γ.Σ. Ιτέας 15 21 945-988 6-9
10 Αστ. Αλιβερίου 15 20 874-979 5-10
11 Άρης Αμφίκλειας 15 19 919-1062 4-11
12 Πρωτέας Σχημ. 15 19 952-989 4-11
13 Μαλεσίνα 15 18 789-1046 3-12
14 Αλίαρτος 15 17 866-1030 2-13

 

Σχετικά άρθρα

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Α.Ε. Καρύστου-Κένταυρος Λιβαδειάς 82-60

pannikolaou

Ανέστης Μάτος: ”Θα δώσουμε τα πάντα για να φέρουμε ένα ακόμα πρωτάθλημα στην πόλη μας”

pannikolaou

Γιάννης Χαρατσής: ”Καταθέσαμε ψυχή και πήγαμε τελικό”

pannikolaou