FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (17η αγωνιστική): LIVE SCORE

LIVE SCORE

Κάδμος-ΓΑΣ Βασιλικού 5-1 (3΄), 15-10 (9΄), 18-10 (10΄), 18-17(15΄), 27-19(18΄), 30-21 (19΄), 33-23 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 39-28 (24΄), 45-37 (28΄), 52-46 (33′), 59-46 (35΄), 65-52 (38΄), 67-56 ΤΕΛΙΚΟ

Γ.Σ. Ιτέας-Άρης Αμφίκλειας 7-2 (2΄), 11-7 (4΄), 13-9 (6΄), 17-13(8΄), 22-18 (10΄), 24-20 (12΄), 31-20 (17΄), 38-30 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ),40-30 (22΄), 40-36 (24΄),46-36 (26΄), 50-38 (28΄), 55-40 (30΄), 59-45 (32΄), 59-52 (34΄), 62-54 (36΄), 66-61 (38΄), 73-66 ΤΕΛΙΚΟ

Μαλεσίνα-Απόλλων Λιβαδειάς 4-4 (4΄), 9-12 (7΄), 16-20 (10΄), 18-31 (13΄), 26-33(16΄), 32-38 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 35-48 (24΄), 39-58 (27΄), 47-63 (30΄), 61-69 (36΄), 69-77 (39΄), 74-77 (39΄42¨), 74-81 ΤΕΛΙΚΟ

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Άρης Θήβας 7-10 (7΄), 10-14 (10΄), 18-22 (15΄), 26-29 (18΄), 32-33(ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 43-40 (25΄), 53-48 (30΄), 53-56 (35΄), 55-61 (37΄), 60-61 (38΄), 60-62 ΤΕΛΙΚΟ

Πρωτέας Σχηματαρίου-ΓΑΣ Άμφισσας 9-4(5΄), 16-8 (10΄), 18-10 (15΄), 20-16 (17΄), 26-19 (18΄), 29-21 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 31-23 (25΄), 41-23 (27΄), 49-37 (32΄), 56-47 (36΄), 62-47 (38΄), 62-53 (39΄), 69-57 ΤΕΛΙΚΟ

Αλίαρτος-Κονίστρες 9-2 (7΄), 14-10 (9΄), 21-13 (13΄), 26-19 (17΄), 31-21 (19΄), 31-23 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 40-27 (25΄), 42-32 (28΄), 51-36 (33΄), 55-41(37΄), 59-45 (39΄), 60-46 (39΄45¨), 61-48 ΤΕΛΙΚΟ

Αστέρας Αλιβερίου-Λοκρός 0-3 (1΄), 2-5 (3΄), 5-5 (4΄), 10-16 (8΄), 12-18 (9΄), 15-22 (10΄), 17-22 (11΄), 19-25 (12΄), 19-28 (14΄), 21-32 (16΄), 21-34 (17΄), 23-37 (18΄), 28-38 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 30-51 (27΄), 33-58 (28΄), 34-60 (29΄), 36-60 (30΄), 40-65 (33΄), 42-69 (34΄), 49-73 (36΄), 52-73 (37΄), 56-73 (39΄), 58-73 ΤΕΛΙΚΟ

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ μετά από διακοπή μιας εβδομάδας, με τη διεξαγωγή της 17ης αγωνιστικής, με σημαντικές αναμετρήσεις, σε κορυφή και ουρά της βαθμολογίας!

Μείνετε μαζί μας και σήμερα για τη ζωντανή ενημέρωση από τις 7 αναμετρήσεις στα κλειστά γυμναστήρια της Περιφέρειας!

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 17ης αγωνιστικής:

18:00 Κλειστό Θήβας Κάδμος-ΓΑΣ Βασιλικού (Ντάνος-Καλαπόδης)

18:00 Κλειστό Ιτέας Γ.Σ. Ιτέας-Άρης Αμφίκλειας (Χουγιάζος-Ζαφείρη)

18:00 Κλειστό Μαλεσίνας Μαλεσίνα-Απόλλων Λιβαδειάς (Κοτσιμπός-Πατάγιας)

18:00 Κλειστό Πειραϊκής ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Άρης Θήβας (Παπαδόπουλος Χρ.-Καλογρηάς-ΕΣΚΑ)

Κλειστό Σχηματαρίου Πρωτέας Σχηματαρίου-ΓΑΣ Άμφισσας (Καραμπιτσάκος-Τσάλας Γ.)

18:00 Κλειστό Αλιάρτου Αλίαρτος-Κονίστρες (Σπυρόπουλος-Γερονικολός)

18:00 Κλειστό Αλιβερίου Αστέρας Αλιβερίου-Λοκρός (Χαϊνά-Τσάλας Ι.)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Λοκρός 15 29 1197-940 14-1
2 Άρης Θήβας 15 28 1163-1017 13-2
3 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 15 26 1005-836 11-4
4 ΓΑΣ Άμφισσας 15 26 1057-954 11-4
5 Κάδμος 15 25 993-839 10-5
6 Απόλλων Λιβ. 15 23 950-959 8-7
7 Κονίστρες 15 22 782-869 7-8
8 ΓΑΣ Βασιλικού 15 22 956-940 7-8
9 Γ.Σ. Ιτέας 15 21 945-988 6-9
10 Αστ. Αλιβερίου 15 20 874-979 5-10
11 Άρης Αμφίκλειας 15 19 919-1062 4-11
12 Πρωτέας Σχημ. 15 19 952-989 4-11
13 Μαλεσίνα 15 18 789-1046 3-12
14 Αλίαρτος 15 17 866-1030 2-13

 

 

Σχετικά άρθρα

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (21-22 Μαΐου)

pannikolaou

Διευκρινιστική ανακοίνωση Αλιάρτου

pannikolaou

Σαν σήμερα…18 Μαΐου (2016-2021)

pannikolaou