Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Φουλ για δύο νίκες! (18η αγωνιστική)

Η Β’ Εθνική δεν…καταλαβαίνει ούτε από Αποκριές και αργίες, συνεχίζεται κανονικά και το πρόγραμμα της 18ης αγωνιστικής έχει δύο σημαντικά ματς για τις ομάδες της Περιφέρειας!

Ο πρωτοπόρος Ερμής Σχηματαρίου υποδέχεται στην έδρα του τον Ολυμπιακό Βόλου με στόχο τη νίκη που θα τον εδραιώσει στην κορυφή της βαθμολογίας, ενώ ο Έσπερος Λαμίας θα αγωνιστεί στην Καρδίτσα αντιμετωπίζοντας την τοπική Αναγέννηση, ένα παιχνίδι απ’ αυτά που η ομάδα του Σοφογιάννη εφόσον πιάσει τα γνωστά αγωνιστικά της στάνταρ μπορεί να το κατακτήσει.

Όλα αυτά, μια εβδομάδα πριν το τοπικό ντέρμπι της επόμενης Κυριακής στη Λαμία, που αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον…

Τι έγινε στον α’ γύρο:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 55-66

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Λουλουδιάδης-Σελεβός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-19, 26-32, 43-49, 55-66.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Βλιώρας): Αγκρής, Ροδολάκης, Γκοντόπουλος 10 (2), Ιλτσόγλου 8, Αναγνωστόπουλος 8 (2), Καραμήτσος, Ευαγγελινός 3 (1), Σταθούρος, Σιμάκης 11 (2), Παρασκευάς 15, Γιαννίκος.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Κυριακόπουλος 8 (2), Ανδρέου, Δουρούκης 3 (1), Ζαρμακούπης 9, Χατζηγιαννάκης 3 (1), Καλημέρης 8, Χάλιος 2, Καρακωνσταντάκης 5 (1), Δημητριάδης 19 (2), Μπακέας 9 (3), Ζορμπάνος.

 

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΑΝΑΓ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 63-60

Διαιτητές: Γερακίνης-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-22, 25-36, 39-50, 63-60.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Τσεσμετζίδης 3 (1), Στεφάνου 18 (5), Ρουμελιώτης 3 (1), Ευθυμίου, Φύκας 7 (1), Πάππος 10, Τεπετίδης 8 (2), Νέστορας 6, Παπαργυρόπουλος 8, Μαγγελάκης, Αργύρης, Παπασπύρος.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Κρομμύδας): Παπακώστας, Ψυχογιός 7 (1), Πανταζής, Γεωργαντζάς 9 (1), Αρκούδας 9 (1), Κρεμμύδας 10 (2), Κακκάβας, Αντωνίου 11 (1), Καλλιάρας 14, Σαββόγλου, Μαραγκός, Οικονόμου.

 

Το σημερινό πρόγραμμα της 18ης αγωνιστικής και οι διαιτητές:

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Ίκαροι Τρ. Κωνσταντινίδου-Μαρινάκης-Ελ Ανύ (Κανελλόπουλος)

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Αίολος Τρ. Ελευθεριάδης Πλ.-Παπαγεωργίου-Λαδάς (Τέγα)

Καρδίτσας (Π.) 17.00 Αναγέννηση Καρδίτσας-Έσπερος Λαμίας Δολγύρας-Τζιοπάνος Γ.-Μπουγλός Ι. (Μανάσης)

Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχηματαρίου-Ολυμπιακός Β. Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου Γ. (Κάλφα)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα -Νίκη Βόλου Τσιρτσιμάλης-Παπαθανασίου Κ.-Δέλλας (Τσιγγέλης)

Μελίκης 17.00 Μελίκη-Πρωτέας Γρεβενών Ξέρας-Παζώλης-Καρακώστας (Ντόγκας)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Ερμής Σχημ. 16 31 1279-1051 15-1
2 Αίολος Τρικάλων 15 28 1093-884 13-2
3 Ίκαροι Τρικάλων 14 26 1146-984 12-2
4 Δόξα Λευκάδας 16 26 1094-1013 10-6
5  Έσπερος Λαμίας 15 25 1027-970 10-5
6 ΑΓΣΙ Ιωαννίνων 15 24 1071-1069 9-6
7 Νίκη Βόλου 16 23 1105-1048 7-9
8 Ολυμπιακός Β. 15 20 1057-1094 5-10
9 Πρ. Γρεβενών 15 20 1049-1109 5-10
10 Τιτάνες Παλαμά 16 20 1081-1205 4-12
11 Αναγ. Καρδίτσας 15 19 973-1108 4-11
12 ΓΑΣ Μελίκης 16 18 920-1296 2-14
13 Ιωάννινα 14 17 965-1029 3-11

Σχετικά άρθρα

Ο Έσπερος Λαμίας με ανακοίνωση του ευχαριστεί και συγχαίρει τους συντελεστές της σεζόν

pannikolaou

Συγχαρητήρια ΕΣΚΑΣΕ σε Ερμή Σχηματαρίου και Έσπερο Λαμίας

pannikolaou

Εργασιακό πρωτάθλημα μπάσκετ από τον Ερμή Σχηματαρίου

pannikolaou